Зберегти серце здоровим в будь-якому віці допоможе ряд простих правил. Так людям радять відмовитися від сидячого способу життя і стежити за своєю вагою.

До такого висновку прийшли фахівці Британського фонду серця (BHF) після проведення відповідних досліджень. Про це повідомляє Telegraph.

Крім того, знизити ризик смертності від серцево-судинних захворювань можна, проходячи постійні огляди у лікаря. Звернути увагу потрібно на вагу, артеріальний тиск, рівень холестерину, цукор, а також стан нирок і печінки.

Незалежно від віку для захисту серця слід відмовитися від куріння і в ідеалі виключити вживання спиртного.

“Алкоголь в помірних кількостях розріджує кров, і саме з цим пов’язують його кардіозахисною здатність. Однак спиртне не захищає серце в тому сенсі, в якому це роблять фізичні вправи, тому ми не можемо рекомендувати випивати навіть час від часу”, – повідомляють в BHF.

Читайте також:  Названі чотири симптоми цирозу печінки, які часто пропускаються

Що стосується харчування, вчені радять віддавати переваги фруктам, овочам і бобовим, а також нежирній птиці та рибі. Допоможуть зберегти здоров’я і регулярні заняття спортом.

Це можуть бути як тренування в залі по 150 хвилин на тиждень, так і пробіжки, заміські прогулянки, плавання.

“Крім того, ми давно знаємо, що самотність є однією з головних причин смерті людей похилого віку. Тепер це стало властиво і молодим людям. Одне серйозне дослідження, проведене за участю пацієнтів з серцевим нападом, показало, що дуже важливим фактором виживання, поряд з припиненням куріння, є спілкування і наявність друзів”, – відзначили в Оксфордському університеті.

Читайте також:  Майбутній діабет 2 типу стає помітний в підлітковому віці

Джерело: Обозреватель

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News