Захворювання серцево-судинної системи є однією з найчастіших причин передчасної смерті в усьому світі. Британські медики встановили, що у Франції, Іспанії, Італії та Греції люди рідше відчувають проблеми з серцем і судинами ніж у Великобританії.

Вважається, що важливу роль в цьому відіграють відмінності в дієті. Жителі середземноморських країн вживають в їжу менше м’яса і продуктів, що містять насичені жири, пояснює Express. В їх судинах накопичується менше “поганого” холестерину, що знижує ризик небезпечних захворювань.

Британські медики радять постійно харчуватися по середземноморській дієті. Вона не вимагає жорстких обмежень, а пропонує заміну шкідливих для здоров’я продуктів більш корисними.

Читайте також:  Стоматолог назвала головну небезпеку частих перекусів для здоров'я зубів

Основу середземноморської дієти складають овочі та фрукти, відзначають експерти зі здорового харчування. Їх регулярне вживання в їжу допомагає контролювати вагу, вони багаті харчовими волокнами, вітамінами і необхідними організму мінералами. Хорошим джерелом білка служать різноманітні бобові. У день британські лікарі радять з’їдати як мінімум п’ять порцій овочів і фруктів.

Середземноморська дієта не передбачає повну відмову від жирів – вони потрібні організму для нормальної роботи. Тваринні жири британські фахівці радять замінити оливковою або рапсовою олією. Багато корисних речовин міститься в жирній морській рибі, такий як оселедець або макрель.

Дієтологи радять замінити звичайний хліб і макарони цільнозерновими, а м’ясо – морепродуктами. Вживання молочних продуктів рекомендується скоротити до мінімуму. Також лікарі радять звести до мінімуму солодощі та випічку.

Читайте також:  Любителька домашніх вечірок поділилася швидким рецептом смачної закуски