Горілка – міцний напій, який за останні роки обріс великою кількістю міфів. Експерти вирішили розвінчати деякі популярні помилки про даний алкоголь.

Думка про те, що горілка занадто калорійна, не зовсім правдива. У 100 мл напою міститься приблизно 231 калорія, і використовувані для закуски продукти в цьому плані куди більш калорійні.

При цьому експерти попереджають, сам по собі будь-який алкоголь приносити організму достатньо шкоди і без високої калорійності.

Неправда також, що горілка не вивітрюється і не псується. При порушенні правил зберігання напій приходить в непридатність досить просто і швидко. Не можна залишати його під прямими сонячними променями або в теплому місці, не рекомендовано зберігати горілку в пластиковій тарі. Якщо ж не закривати ємність кришкою, то почнеться вивітрювання, а потім і окислення.

Читайте також:  Лікар назвала 5 медичних оглядів, які вам необхідно пройти до 40 років

Найпоширеніший міф – це, що горілка не замерзає. Перетворитися в лід може практично будь-який міцний напій, різниця буде полягати лише в температурі, яка для цього необхідна. Відносно горілки буде досить приблизно мінус 25 градусів. Якщо напій замерзає при більш високих температурних показниках, це може вказувати на його контрафактне походження і наявність в складі зайвих домішок.

Вкрай небезпечним є і помилка, що горілка зігріває організм. Відразу після розпивання спиртного дійсно виникає відчуття, ніби стало тепліше.

Однак це пов’язано перш за все з розширенням судин і прискоренням циркуляції крові. Через нетривалий час судини почнуть стискатися, що загрожує обмороженням в навіть не дуже сильний мороз. Вживати алкоголь на холоді лікарі рішуче не рекомендують, утриматися краще і відразу після повернення з морозу в тепле приміщення.

Читайте також:  Лікар пояснила чому болі в похилому віці ненормальні