Дефіцит вітаміну D призводить до деформації кісток і сильних болів. Як правило, він спостерігається у людей, які рідко виходять на вулицю, особливо в сонячні дні. Поліпшити стан допоможуть добавки вітаміну і часті прогулянки на свіжому повітрі.

Існує кілька симптомів нестачі цієї речовини в організмі, проте найпоширенішим лікарі називають хронічний біль в попереку, пише Healthline.

В одному дослідженні вивчалася зв’язок між рівнем вітаміну D і болями в спині у більш ніж 9000 літніх жінок. Було виявлено, що люди з дефіцитом вітаміну частіше страждали від таких болів, в тому числі і сильних, які різко обмежували повсякденну діяльність. Крім того, вчені встановили, що люди з нестачею цієї речовини майже в два рази частіше відчували болі в кістках ніг, ребрах або суглобах в порівнянні з людьми з його нормальним рівнем в крові.

За словами дослідників, зв’язок між дефіцитом” сонячного ” вітаміну і болем в опорно-руховому апараті, особливо в області шиї, добре вивчена. Крім цього, було встановлено, що рівень цієї речовини безпосередньо впливає на стан м’язів, а його недолік викликає спазми, відзначає Healthline.

“Корекція рівня вітаміну D відіграє важливу роль у лікуванні хронічного болю в шиї і спині, а також м’язових спазмів у пацієнтів з дефіцитом вітаміну D, оскільки їх можна легко запобігти і вилікувати”, – розповіли лікарі.