Зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань можна завдяки відмові від шкідливих звичок, заняттям спортом, регулярним походам до лікарів, а також включенню до раціону певних продуктів. Одним із таких продуктів є авокадо, впевнені вчені.

Авокадо повно вітамінів та поживних речовин, тісно пов’язаних зі здоров’ям серця. Одне довгострокове дослідження показало, що вживання щонайменше двох порцій цього продукту на тиждень пов’язані з нижчим ризиком серцево-судинних захворювань.

У дослідженні, опублікованому в Journal of the American Heart Association, взяли участь понад 110 тис. осіб віком від 30 до 75 років. У них не було серцевих захворювань та раку на момент початку дослідження. Вчені оцінювали дієти учасників за допомогою анкет, які давали на початку дослідження, а потім кожні чотири роки. Їм ставило запитання: скільки і як часто вони їли авокадо. Порцією вважалася половина авокадо чи половина чашки, нарізана кубиками.

За 30 років спостереження дослідники зафіксували в учасників понад 9 тис. серцевих нападів та майже 5,3 тис. інсультів. У порівнянні з людьми, які ніколи або рідко їли авокадо, у тих, хто їв не менше двох порцій на тиждень, ризик серцево-судинних захворювань був на 16% нижчим, а ризик серцевого нападу або пов’язаних з ним проблем через ішемічну хворобу серця – На 21%. Таким чином, вчені зробили висновок, що заміна більш шкідливих жировмісних продуктів на авокадо може зберегти здоров’я серця.