Згідно з новим дослідженням, жінкам з наближенням зрілості особливо важливо вживати продукти з каротиноїдами – це допомагає їм запобігти втраті когнітивних функцій.

Відомо, що у жінок тривалість життя вища, ніж у чоловіків, – але це робить їх більш схильними до «вікових» захворювань, наприклад, деменції. Вчені з Університету Джорджії прийшли до висновку, що для боротьби з цією проблемою жінкам з віком потрібно вживати більше продуктів з каротиноїдами, оскільки ті особливо корисні з метою профілактики втрати зору та когнітивних функцій.

«Жінки набагато частіше, ніж чоловіки, страждають на виснажливі хвороби, асоційовані зі старінням, – дегенерацією жовтої плями та деменцією. На жінок припадає дві третини всіх випадків дегенерації жовтої плями та деменції у світі, а також майже 80 відсотків усіх аутоімунних захворювань разом узятих. Оскільки ця вразливість пов’язана з біологією, жінкам необхідно вживати додаткових профілактичних заходів», – поділилися думкою дослідники.

Наукові експерти радять жінкам у міру збільшення віку вживати більше яскравих овочів та фруктів – головних джерел пігментованих каротиноїдів. Вчені констатують, що ці речовини діють як антиоксиданти в організмі. Зокрема, два каротиноїди, лютеїн та зеаксантин, виявлені у певних тканинах ока та мозку, зменшують дегенерацію центральної нервової системи.

Потреба жінок у цих каротиноїдах набагато вища порівняно з чоловіками, наголошують фахівці. До багатих каротиноїдами продуктів належать капуста, шпинат, кавун, болгарський перець, помідори, апельсини, морква. За словами медиків, ці яскраві фрукти та овочі особливо корисні для запобігання втраті зору та когнітивних функцій. Вони наполягають, що каротиноїди найкраще отримувати саме з їжею.