Зарубіжні експерти розвінчали 7 найпоширеніших міфів про діабет 2 типу, серед яких розвиток недуги при ожирінні. Стаття відповідного змісту опублікована у виданні Express.

Діабет 2 типу означає, що організм не використовує інсулін належним чином. Захворювання безпосередньо пов’язане з погіршенням роботи всіх систем організму, якщо його залишити без лікування. Тому вкрай важливо, щоб люди були обізнані про свій стан, але ряд популярних помилок зберігаються. За словами фахівців, хоча ризик розвитку недуги збільшується з віком, все частіше хвороба діагностується у молодих людей, згідно з останніми даними.

Зайва вага значно підвищує ймовірність розвитку діабету 2 типу захворювання, але майже чверть людей мають нормальний індекс маси тіла (менше 25). Особливу увагу в даному випадку слід звернути на обсяг талії. Міфом є і те, що недугу успішно контролюють ліки.

Читайте також:  Які ягоди серпня допоможуть очистити організм і запобігти раку

«Хоча медичні препарати допомагають зменшити деякі з ускладнень, в будь-якому випадку пацієнти знаходяться при великому ризику розвитку серцево-судинних захворювань, слабоумства», – попереджають медики.

Хоча загальні симптоми стану включають в себе відчуття спраги, часте сечовипускання, слабкість, незрозумілу втрату ваги. Це не показує справжню картину, так як приблизно кожен четвертий чоловік, що страждає на діабет 2 типу, не має таких ознак, а діагноз ставиться лише після здачі крові. Ще одна помилка – це невиліковна хвороба, яка неминуче прогресує. Насправді ж існує багато доказів, що схуднення зменшує залежність від ліків і сприяє відновленню нормального рівня цукру в крові.

Читайте також:  Названі «прості зміни способу життя», які можуть зробити його довшим

До міфів відноситься і те, що людям з діабетом 2 типу не рекомендується водити автотранспортний засіб через небезпеку гіпоглікемії. У цьому випадку допоможуть спеціальні практики, пов’язані з уважністю. Небезпечна помилка полягає і в тому, такі особи не повинні займатися спортом, що зовсім не так.