Особливо схильні до тромбозу категорії людей перерахував терапевт, кардіолог, член Європейського товариства кардіологів та Американської асоціації серця, автор понад 70 наукових публікацій Ярослав Ашихмін. Він попередив, що дехто перебуває в зоні ризику.

“До групи ризику в даному випадку входять люди із серцево-судинними захворюваннями, з аритмією, з тромбами у венах, а також ті, у кого є атеросклеротичні бляшки”, – пояснив лікар.

Ашихмін підкреслив, що у людей похилого віку в момент авіаперельотів може різко підвищитися розвиток тромбоемболії легеневої артерії. “У ряді випадків потрібно приймати антикоагулянти”, – заявив він.

До групи ризику, крім того, можна віднести людей з варикозною хворобою вен, які мають надмірну вагу, шкідливі звички та ведуть пасивний спосіб життя.

Тромбози бувають різні. Тромбоз артерій називається інсультом, якщо це судини головного мозку, і інфарктом, якщо це судини серця. Головна причина цих тромбозів – атеросклероз. тромбоемболія легеневої артерії. Третій вид тромбозу – коли при миготливій аритмії тромби вилітають із вушок передсердь. Також розвивається інсульт”, – пояснив кардіолог.

Профілактика тромбозу – справа досить складна, все залежить від причин виникнення, додав медик.