Існує один аспект, який є більш важливим, ніж дієта та фізичні навантаження, якщо ви хочете позбавитися від зайвої ваги. До такого висновку прийшли вчені з Bond University в Австралії.

Традиційно позбавлення від зайвої ваги базується на формулі з двох складових – фізичних навантажень і дієти. Але, виявляється, існує ще один дуже важливий аспект перемоги над небажаними обсягами. Австралійські дослідники з’ясували, що вбудовування здорових звичок у спосіб життя не тільки допомагає позбавитися від зайвої ваги, але і зберігає досягнуті показники, а значить, уберігає струнку фігуру. Ці висновки були зроблені після спостережень за 75 людьми, що мають зайву вагу або ожиріння.

Читайте також:  Які фрукти та овочі з магазину небезпечні

Всіх учасників експерименту розділили на три групи. Перша слідувала програмі, яка просувала відмову від старих звичок, друга – набуття нових звичок, а третя була контрольною групою. У групі, яка сфокусувалась на відмові від старих звичок, кожен день приходили текстові повідомлення з тими або іншими завданнями. Серед них були рекомендації поїхати на роботу іншим шляхом або прийняти участь в якійсь благодійній події. У другій групі рекомендували дотримуватися 10 правил здорового способу життя повсякденно. Серед них були планування і самоконтроль. До кінця періоду спостережень в 12 тижнів обидві групи втратили в середньому 3,1 кг, а через 12 місяців ще 2,1 кг.

Читайте також:  Як пережити магнітну бурю

Учасники другої групи їли більше фруктів і овочів, частіше займалися спортом і в цілому відчували поліпшення самопочуття. Але найголовніше, саме в цій групі досягнуті результати в боротьбі із зайвою вагою зберігалися з плином часу, тобто втрачені кілограми не поверталися назад. Дослідники називають ключем до успіху невеликі зміни в способі життя, які потрібно впроваджувати плавно. Наприклад, встановлення графіка прийому їжі або правило 10 000 кроків щодня.

Джерело: МедікФорум