На зовнішній вигляд нігтів впливають різноманітні фактори, включаючи застосування ліків, травми. Нігтьові ураження можуть свідчити про серйозні захворювання або недоліку в організмі поживних речовин.

Поглиблення або вм’ятини показують проблеми в імунній системі або відхилення в сполучній тканини, розповіли фахівці. Барабанні палички, що з’являються при збільшенні кінцевих фаланг пальців, коли нігтьова пластинка набуває куполоподібну форму, «говорять» про хвороби печінки, легень, серця і Снід. Ложкоподібні нігті свідчать про залізодефіцитну анемію, гіпотиреоз.

Горизонтальні борозни проявляються при цукровому діабеті, проблемах з периферичними кровоносними судинами і хворобах зі значним підвищенням температури. Паралельні білі лінії показують низький рівень протеїнів або недостатнє харчування. Темні борозни, особливо на великому пальці, можуть бути різновидом раку шкіри, меланоми нігтя. Червоні або коричневі смужки – це піднігтьова гематома, яка виникає при пошкодженні кровоносних судин, однак може проявлятися при псоріазі, ендокардиті.

Читайте також:  Названо звички, які «вбивають» здорову травну систему

Потовщення нігтів, їх крихкість і знебарвлення з’являються при грибковій інфекції, а ламкість нігтів виникає з віком або при тривалому впливі хімікатів або води. Іноді це свідоцтво проблем з щитовидною залозою. Жовтий колір нігтьової пластини проявляється при лімфедеми, жовтяниці, туберкульозі, синуситу або є результатом прийому ліків, як і фарбування нігтів в сірий відтінок. Чорно-зелені нігті можуть вказувати про появу в організмі серйозної інфекції – синьогнійної палички.

Експерти радять стежити за станом нігтів, а в разі виявлення підозрілих змін її форми або кольору, поспішити на консультацію до медиків. Фахівці по нігтям зможуть «прочитати» важливу інформацію, яка допоможе правильно діагностувати захворювання.

Читайте також:  Лікар розповів, хто частіше хворіє на хворобу Альцгеймера, — чоловіки чи жінки

Джерело: МедікФорум