Є безліч переваг для здоров’я, пов’язаних зі шпинатом, включаючи поліпшення рівня артеріального тиску і когнітивних функцій. Проте, нове дослідження показує, що ця рослина може збільшити кількість певних кишкових бактерій, які викликають неприємні наслідки.

Мікробіологи з Віденського і Констанцського університетів виявили, що цукор, який містить сірку, званий сульфохіновозою, сприяє зростанню важливих бактерій в кишечнику. Однак дослідження, опубліковане нещодавно в журналі ISME Journal, показало, що шпинат викликає зростання в кишечнику бактерій, які виробляють сірководень.

У малих концентраціях цей газ може надавати протизапальну дію на організм, але у великих кількостях його вироблення пов’язана з розвитком раку. “Ми змогли показати, що, на відміну, наприклад, від глюкози, яка живить велику кількість мікроорганізмів в кишечнику, сульфохіновоза стимулює зростання певних ключових організмів в мікробіомі кишечника”, – розповів провідний автор дослідження Девід Шлехек.

Читайте також:  Майбутній діабет 2 типу стає помітний в підлітковому віці

Зокрема, сульфосахар сприяє зростанню Eubacterium rectale, які є одним з 10 найбільш поширених кишкових мікробів у здорових людей. Ці бактерії ферментують сульфохіновозу, виробляючи, серед іншого, з’єднання сірки-DHPS. Останнє, в свою чергу, служить джерелом енергії для інших кишкових бактерій, таких як Bilophila wadsworthia, які і виробляють кінцевий сірководень, пише Eat This, Not That!.

Це означає, що сірководень, по суті, виробляється в кишечнику не тільки клітинами в організмі, але і групою спеціалізованих мікробів після вживання листової зелені. За словами вчених, це дивовижне відкриття, оскільки попередні дослідження показали, що джерелами газу були сульфат і таурин (дві речовини, які в основному виявляються в білках і жирах, включаючи м’ясо), а не овочі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News