Високий зріст людини є своєрідним захистом від розвитку діабету 2 типу. Про це повідомляє журнал Express, посилаючись на дослідження фахівців Німецького інституту харчування людини Потсдам-Ребрюке.

Діабет 2 типу впливає на рівень цукру в крові, і при відсутності лікування у людини можуть виникати небезпечні наслідки. Якщо рівень цукру в крові не контролюється належним чином і залишається занадто високим, можливі ниркова недостатність, ушкодження нервів, виразки стопи, хвороби серця, інсульт.

Нове дослідження німецьких вчених показує: зріст людини може робити його більш схильним до розвитку цього стану або ж, навпаки, захищати від нього. Фахівці Німецького інституту харчування людини Потсдам-Ребрюке проаналізували дані 28 000 чоловік і констатували, що зростання є «корисним прогностичним маркером» ризику розвитку діабету.

Читайте також:  Гастроентеролог розповіла як м'яко полегшити симптоми

Зокрема, за словами дослідників, високі люди краще захищені від діабету 2 типу. Їх дані показують, що високі люди мають більш сильну чутливість до інсуліну і більш ефективні бета-клітини, які є типом клітин підшлункової залози, що виробляють інсулін. При цьому німецькі вчені відзначають, що аналогічний зв’язок між ростом і схильністю до розвитку діабету 2 типу підтверджують останнім часом все більше досліджень.

«Причина цьому зв’язку не до кінця зрозуміла, але люди з низьким ростом мають підвищений ризик серцевих і метаболічних проблем, асоційованих з діабетом. Можливо, справа в тому, що у низькорослих людей спостерігається підвищений рівень жиру в печінці, це може частково пояснити їх схильність до розвитку діабету 2 типу», – повідомили дослідники.

Читайте також:  Лікар-педіатр назвала наслідки плоскостопості для здоров'я

Експерти додали, що зв’язок між ростом і ризиком діабету 2 типу особливо істотно виражена у людей зі здоровою вагою. Також вони нагадали, що ранні симптоми діабету 2 типу включають часте сечовиділення, надмірну спрагу, постійне відчуття голоду, відчуття втоми, затуманений зір, повільне загоєння порізів і ран, поколювання або оніміння в руках або ногах.