Відчуття стійкого кислотного рефлюксу і печіння в області шлунка може виявитися симптомом, що вказує на розвиток раку шлунка. До такого висновку прийшли вчені з Онкологічного центру MD Anderson в Університеті Техасу (США), про що повідомляє журнал Express.

Рак шлунка є одним з найбільш поширених онкологічних захворювань і однією з основних причин смертності від раку в усьому світі: показники виживаності при захворюванні ним складають лише 14 відсотків. Враховуючи ці тривожні статистичні дані, вкрай важливо, щоб симптоми раку шлунка виявлялися якомога раніше, констатують експерти видання.

Згідно з даними фахівців Онкологічного центру MD Anderson в Університеті Техасу, симптомами раку шлунка можуть бути явища, що нагадують печію, а також синдром роздратованого кишечника. Зокрема, такими можуть бути тривалий час не проходить кислотний рефлюкс, відчуття печіння в шлунку.

«Печія, розлад шлунку і інші поширені симптоми подразненого кишечника набагато частіше вказують на проблеми ШКТ, ніж на рак шлунка. Але все ж хороша ідея – звернутися до лікаря і повідомити йому про ці зміни», – дали пораду вчені.

Інші симптоми, на які варто звернути увагу. Тривожним знаком раку шлунка можуть бути кров в стільці, блювота, відсутність апетиту або дуже швидке насичення, незрозуміла втрата ваги, здуття живота, діарея або запор.

«Класичною ознакою раку шлунка можна вважати тупий біль в середині шлунка. Це біль постійний і здається гризучим», – розповіли наукові фахівці.

Вчені нагадали, що рак шлунка зазвичай не викликає яких-небудь ранніх симптомів, і часто не діагностується до тих пір, поки не пошириться на інші частини тіла. Тому при появі зазначених симптомів слід обов’язково обстежитися, нехай навіть обстеження покаже, що ніяких приводів підозрювати ракову пухлину немає.