Сьогодні багато хто не може уявити собі початок дня без чашки чаю або ароматної кави. Вчені не перестають говорити про користь обох напоїв, проте для любителів кави знайшли простий спосіб отримати від нього ще більше бонусів для здоров’я.

Секрет криється в приправі, яка є однією з найвідоміших і цінних в світі – шафран. Це “кулінарне золото”, як називають його французи, отримують з квітки крокусу.

Через складність виробництва спеція вважається однією з найдорожчих у світі. У шафрану виразний, але м’який смак, крім того, він має низку важливих переваг для здоров’я.

Згідно Healthline, шафран може знімати спазми, стимулювати лібідо, запобігати деменції і знижувати кров’яний тиск. Ще одна перевага полягає в здатності боротися з депресією і покращувати настрій. За ці властивості шафран також називають “сонячною спецією”.

Читайте також:  Телевізор і пропуск сніданку: щоденні звички, які скорочують життя

Як пише Food.com, щоб приготувати смачну каву з шафраном, приправу потрібно додавати в нього, попередньо розтерши в порошок. Для отримання ще більше користі можна додати корицю і мед.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News