Методи схуднення, котрі стали останнім часом популярними, що мають на увазі голодування і інтервальну систему харчування, можуть становити небезпеку для здоров’я, – про це попередила лікар ендокринолог Тетяна Маркова.

Про небезпеку популярних метолів схуднення фахівчиня повідомила в інтерв’ю радіостанції «Говорить Москва». Говорячи про це, лікар-ендокринолог Тетяна Маркова попередила: системи інтервального харчування і голодування можуть сприяти розвитку цукрового діабету.

Спеціаліст помітила, що тривале утримання від їжі і її прийом впливають на рівень цукру в крові. Однак у здорових людей такі коливання мінімальні, відбуваються лише в певних межах.

Люди, які мають надлишкову вагу, особливо за рахунок абдомінального жиру, що відкладається в області живота, ризикують в таких обставинах тим, що їх зміни рівня цукру в крові можуть виявитися відразу дуже істотними, різкими.

«При дуже великих перервах між харчуванням їх рівень глікемії може як різко знижуватися вниз, так і різко підніматися вгору, виходити за здорові межі 3,3-5,5 ммоль/л», – пояснила Маркова.

У цих випадках різке зростання рівня цукру в крові спричинить інтенсивне вироблення інсуліну, надлишок якого сприяє розвитку звикання і толерантності, що сприяють виникненню діабету.

Замість популярних голодних метолів схуднення, що не фізіологічних з позиції ендокринної системи, лікарка радить приймати їжу невеликими порціями кілька разів на день і скидати вагу більш щадними способами.