Дослідники з’ясували, що всього одне з’єднання, яке додають в мило, зубну пасту і деякі інші вироби, може захистити людей від небезпечного захворювання. Мова йде про триклозан у поєднанні з антибіотиком тобраміцином.

З’єднання має антибактеріальний і протигрибковий ефект. Це поєднання може вбити до 99,9 відсотка біоплівок, які захищають бактерії Pseudomonas aeruginosa. Дані бактерії заселяють легені при кістозному фіброзі (муковісцидозі).

Кістозний фіброз являє собою спадкове захворювання, при якому вражені залози зовнішньої секреції, спостерігаються тяжкі порушення органів дихання. В легенях при хворобах накопичується слиз, який вважається ідеальним середовищем існування для бактерій. Вбити їх досить складно, тому що їх захищають біоплівки. Навіть при введенні антибіотиків бактерії спокійно живуть. Вчені стурбовані тим, яке лікування може допомогти в цьому випадку.

В рамках нового дослідження вчені виростили 6 тисяч біоплівок в чашках Петрі. Потім до них додали тобраміцин разом з іншими сполуками. Всі 25 сполук були ефективними, але триклозан особливо. У поєднанні з тобраміцином він справлявся з біоплівками.