Незвичайний висновок був зроблений дослідниками з Корнельського університету в США: вони виявили, що люди, які не контролюють порядок на власній кухні, більшою мірою схильні до зайвої повноти.

Постійний безлад і хаос на кухні сприяють хронічному стресу і переїдання, як слідству стресу, – все це призводить до появи зайвої ваги. Такий вердикт наукових фахівців, які проаналізували результати експериментів за участю 101 жінок. Ці випробування показали, що захаращена кухня – те середовище, потрапляючи в яке людина несвідомо з’їдає більше, ніж зазвичай.

Під час експериментів жінок ділили на групи, одна з яких потім проходила в очевидно неохайну кухню, завалену немитим посудом, а інша – в прибране приміщення. На кухні в будь-якому випадку перебували доступні і різні по калорійності закуски і продукти.

Читайте також:  Кава знижує ризик інсульту - лікарка дає важливі поради любителям кави

Попередньо з учасницями вели бесіду, змушуючи згадувати як приємні моменти життя, так і невдалі і важкі. Згодом виявилося, що обстановка на кухні серйозно впливала на апетит жінок і кількість закусок, що з’їдаються на кухні, які потрапляють в поле їх зору.

«Хаос, оточуючий жінку, стає серйозною перешкодою в її спробах схуднути. Учасниці, які ділилися думками про стресовий і хаотичний період життя, сидячи на брудній кухні, з’їдали вдвічі більше печива, ніж інші », – поділилися думкою автори роботи.

Дослідники вважають, що схожа закономірність може діяти і щодо чоловіків. Цікаво, що проводилися до цього експерименти показували: мотлох, який збирається в домашній обстановці здатний викликати справжню залежність людини від речей, при якій наведення порядку і позбавлення від всього непотрібного стає тим, що викликає хворобливі психічні процеси. При цьому утворюється замкнуте коло: людина тяготиться безладом, але виявляється не в змозі розлучитися з речами, що занурюють її в ще більший смуток.

Читайте також:  Як визначити, скільки насправді потрібно пити води, розповіла медик

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News