Терапевт Лариса Алексєєва назвала гіпертонію серед хвороб, що викликають цукровий діабет.

Терапевт нагадала в інтерв’ю, що розвиток цукрового діабету відбувається у тісному зв’язку з порушенням обмінних процесів в організмі: наприклад, порушуються вуглеводний чи жировий обмін. Як результат, у крові зростає рівень цукру в крові, і організму не вистачає ресурсів упоратися з небезпечним для нього відхиленням. Зокрема, це відбувається, коли організм перестає нормально реагувати на інсулін та розвивається інсулінорезистентність.

Алексєєва наголосила, що інсулінорезистентність може виникати як вікова проблема.

“У зрілому віці підшлункова залоза продовжує виробляти необхідний гормон (інсулін), але він не діє”, – поділилася лікарка.

Також медик звернула увагу на те, що людей можуть робити схильними до захворювання на цукровий діабет наявні у них хронічні патології. Наприклад, діабету часто бувають схильні люди з гіпертонією.

“Є ряд захворювань, які стають основою для дебюту цукрового діабету – це гіпертонія, ендокринні патології, синдром полікістозних яєчників у жінок, хвороби підшлункової залози, вірусні інфекції на кшталт краснухи, вітряної віспи і навіть грип”, – перерахувала терапевт.

Алексєєва додала, що за наявності ожиріння або в тому випадку, коли людина часто зазнає стресу, ризик перетворитися на діабетика теж стає особливо високим.