Дослідження показало, наскільки небезпечним заняттям є звичка колупати в носі. Через неї істотно збільшується ризик проникнення в організм бактерій, що викликають пневмонію.

Звичка колупати в носі може привести до розвитку смертельно небезпечної пневмонії, як показало дослідження. Бактерії, які поширюють цю хворобу також загрожують людям, які люблять терти свій ніс руками. Природно, в тому випадку, якщо бактерія знаходиться на шкірі рук. Експерти визнають, що змусити дитину не колупати в носі, практично неможливо, але вона може бути загрозою і для їх більш дорослих родичів. Пневмонія щороку вбиває мільйони людей в різних країнах світу, особливо небезпечно запалення легенів для людей юного і літнього віку, а також для власників ослабленої імунної системи.

Дослідники з Школи тропічної медицини Ліверпуля спостерігали за поширенням бактерій, що викликають пневмонію, через шкіру людини. Ці бактерії зазвичай виділяються у вигляді повітряних крапельок при кашлі і чханні. Група з 10 дорослих, які проходили через різні тести, вступала у взаємодію з мокрими або сухими бактеріями. Згодом ці люди колупали пальцем в носі, підносили руки до обличчя, протирали очі і ніс. Найчастіше саме ці дії призводили до передачі бактерій. При цьому не мало значення, чи була бактерія сухою або вологою.

Результати цього експерименту підкреслюють важливість гігієнічних процедур в сім’ях з маленькими дітьми. Мами повинні частіше мити руки малюкам, а також піддавати обробці їх іграшки, якщо вони зустрічаються з літніми або ослабленими хворобою родичами. Особливо небезпечний контакт таких дітей з пацієнтами, які лікуються від раку. Дитина може заразити бактеріями пневмонії такого родича, що призведе до його смерті.

Джерело: МедікФорум