У світі відзначається Всесвітній день боротьби з ожирінням. У зв’язку з цим Індійські експерти назвали деякі поради щодо способу життя, які допоможуть запобігти скупченню великих обсягів зайвої ваги.

Зокрема, вони рекомендують щодня випивати чашку теплої води, змішану з медом. Вживання свіжих фруктів і овочів, регулярні фізичні навантаження і відмова від великої кількості жирної і солодкої їжі здаються очевидними рекомендаціями, але нітрохи не менш актуальними. В аюрведі міститься порада харчуватися три рази на день. Нам потрібен щільний сніданок, за яким йде помірний по калоріях обід і легка вечеря – все це ідеально підходить для тіла. На жаль, у більшості росіян все йде з точністю до навпаки, ми пропускаємо сніданки, щільно харчуємося в обід і влаштовуємо собі пишний обід, та ще й незадовго до відходу до сну.

Експерти підкреслюють, що сніданок повинен бути щільним, оскільки саме в полуденний час наша печінка працює найкращим чином. А значить, організм засвоює те, що він перетравлює. З тієї ж самої причини вечерю необхідно зробити найлегшою стравою дня, також слід по можливості уникати приготовленої в мікрохвильовці їжі і продуктів, що містять занадто багато цукру і солі. Навіть солодкі фрукти на кшталт бананів і манго необхідно вживати помірно.

Фізичні навантаження мають величезне значення в справі боротьби із зайвою вагою. Однак якщо ми займаємося дуже інтенсивно, то повертаємося зі спортзалу зі звірячим апетитом і з’їдаємо більше, ніж нам потрібно. Помірні фізичні навантаження в зв’язку з цим набагато більш ефективні. Ними можуть бути піші прогулянки, заняття на велотренажері, плавання, а також просто робота по дому. Намагайтеся більше рухатися і менше сидіти, оскільки будь-які рухи знаменують собою процес спалювання зайвих калорій.