Проблеми з засипанням добре знайомі мільйонам сучасних людей – хто з нас довго не перевертався в ліжку, болісно намагаючись поринути в довгоочікуваний сон? Вчені запропонували новий засіб, що полегшує процес засинання, – вовняну піжаму.

Вовняна піжама прискорює засинання і покращує якість сну, про цю знахідку фахівців повідомило видання Mirror. Особливо ефективний метод піжами для літніх людей.

Фахівцями був проведений експеримент за участю студентів і пенсіонерів, які під наглядом вчених засипали в кімнаті з температурою повітря в 17 градусів. Виявилося, що процес засинання прискорюється, якщо люди вважають за краще надягати на ніч вовняні піжами. Зокрема, у студентів в такій піжамі засинання відбувалося на 4 хвилини швидше в порівнянні з однолітками в піжамах з бавовни або поліестеру. У літніх людей аналогічна різниця склала вже 15 хвилин на користь людей в вовняній піжамі.

Читайте також:  Названо список продуктів, які впливають на вироблення естрогенів

Спостережуваний ефект дослідники пояснюють тим, що вовняна піжама дозволяє людському тілу швидше перейти до стану, відомому як «термальна зона комфорту», при якому розслаблення досягається за мінімальний час. Піжама з вовни, як змогли переконатися автори роботи, не тільки допомагала людям швидше заснути, але і сам сон робила більш якісним – міцним і глибоким.

Раніше ми писали про те, чим нічний сон з домашнім улюбленцем корисний для здоров’я.

Джерело: МедікФорум