Проблеми з засипанням добре знайомі мільйонам сучасних людей – хто з нас довго не перевертався в ліжку, болісно намагаючись поринути в довгоочікуваний сон? Вчені запропонували новий засіб, що полегшує процес засинання, – вовняну піжаму.

Вовняна піжама прискорює засинання і покращує якість сну, про цю знахідку фахівців повідомило видання Mirror. Особливо ефективний метод піжами для літніх людей.

Фахівцями був проведений експеримент за участю студентів і пенсіонерів, які під наглядом вчених засипали в кімнаті з температурою повітря в 17 градусів. Виявилося, що процес засинання прискорюється, якщо люди вважають за краще надягати на ніч вовняні піжами. Зокрема, у студентів в такій піжамі засинання відбувалося на 4 хвилини швидше в порівнянні з однолітками в піжамах з бавовни або поліестеру. У літніх людей аналогічна різниця склала вже 15 хвилин на користь людей в вовняній піжамі.

Спостережуваний ефект дослідники пояснюють тим, що вовняна піжама дозволяє людському тілу швидше перейти до стану, відомому як «термальна зона комфорту», при якому розслаблення досягається за мінімальний час. Піжама з вовни, як змогли переконатися автори роботи, не тільки допомагала людям швидше заснути, але і сам сон робила більш якісним – міцним і глибоким.

Раніше ми писали про те, чим нічний сон з домашнім улюбленцем корисний для здоров’я.

Джерело: МедікФорум