Багато хто звикли користуватися мікрохвильовою піччю за бажання швидко розігріти якийсь продукт. Однак у деяких випадках така практика створює загрозу здоров’ю, про що попередили експерти.

Краще відмовитися від розігріву овочевого рагу. Вже в обробленому вигляді овочі позбавляються значної частки корисних речовин. Якщо ж розігріти їх повторно, нічого цінного для організму там взагалі не залишиться. Баклажани не можна зберігати після обробки тривалий період часу, оскільки там є токсичні речовини, здатні спричинити харчове отруєння. Гріти в мікрохвильовій печі не потрібно і страви, у складі яких є мед. Він цінний насамперед своїм набором корисних вітамінів та мікроелементів, але всі переваги після такого впливу сходять нанівець.

Поширеною є і практика розморожувати м’ясо в мікрохвильовій печі, у деяких з них навіть є для цього спеціальний режим. Однак дієтологи застерігають, що при подібних маніпуляціях бактерії множаться стрімкішими темпами, створюючи загрозу отруєння. Крім того, внутрішня частина м’яса все одно залишиться промерзлою. Якщо гріти в мікрохвильовій печі картопля, то крохмаль, що міститься в ньому, піддається гідролізу, внаслідок чого відбувається утворення важких ізомерів, що негативно впливають на підшлункову залозу.

Небажано за допомогою мікрохвильової печі розігрівати дитячі суміші. І в них, і в грудному молоці містяться певні елементи, які під впливом мікрохвиль можуть ставати токсичними. Дитині подібна їжа протипоказана через ризик патологій та порушень. Не варто за допомогою мікрохвильової печі розморожувати заморожені ягоди. Всі корисні речовини будуть знищені, а якщо їх перетримати, вони просто розірвуться всередині мікрохвильової печі, і відмити все буде непросто.