ГоловнаНовини Здоров'я6 порад медиків, які допомагають легше переносити спеку

6 порад медиків, які допомагають легше переносити спеку

Щоб допомогти організму адаптуватися до спеки, фахівці радять скорегувати харчування, піклуватися про судини, стежити за якістю сну.

спека

Обмежити кількість солодощів і приправ. Дослідження під авторством вчених з Колумбійського університету свідчить: певні продукти активізують потовиділення, яке і без того посилюється в жарку погоду. Щоб не виснажувати організм втратою рідини, а разом з нею і важливих для нього речовин, у спеку потрібно суворо контролювати споживання продуктів, багатих простими вуглеводами – перш за все, це різноманітні солодощі і борошняні вироби. Крім того, краще в цей період відмовитися від гострих приправ, всього перченого. Замість приправ медики радять використовувати лимонний сік або сік лайма.

Читайте також:  Спрага, кровоточивість ясен та інші симптоми підвищеного цукру в крові

Менше тварин білків і жиру. Ці харчові компоненти вимагають багато енергії для свого перетравлення, і в жарку погоду це сприяє занепаду сил і тонусу. Упор в їжі нудно робити на джерела «легких» білків і клітковини – такі продукти, як риба, фрукти, овочі, рис, овес, хліб.

Більше зелені. Її вживання відмінно тонізує в умовах спеки і до того ж зелень – неперевершене джерело вітамінів. Медики радять налягати на листові салати.

Не відмовлятися від солі. Разом з потом сіль та інші мінерали і без того виводяться в спеку у великій кількості. Тому спеціально знижувати сіль не потрібно, її недолік може стати причиною погіршення самопочуття.

Продовження на наступній сторінці: 1 2
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News