Вчені Каролінського інституту (Швеція) визначили, що звичка регулярно споживати алкоголь є серйозним фактором, що скорочує людське життя.

Як повідомляє видання Express, дослідниками зі Швеції були проаналізовані показники смертності та очікуваної тривалості життя у людей, які страждають від розладів, асоційованих з прийомом алкоголю. В цілому вони вивчили дані більше мільйона чоловік, що проживають в скандинавському регіоні (Данія, Фінляндія, Швеція). Ці відомості збиралися в період з 1987 року по 2006 рік.

В результаті дослідники зробили висновок, що схильність до постійного вживання спиртних напоїв є звичкою, яка істотно скорочує життя.

“Вчені виявили, що очікувана тривалість життя була на 24-28 років коротшою у людей, які регулярно вживають алкоголь”, – інформує Express.

Читайте також:  Вчені: недостатній сон визначає ризик ішемічного інсульту

Висновки вчених зі Швеції перегукуються з попередженням, яке було озвучено фахівцями відомого в США медустанови – клініки Мейо. Американські медики констатували, що регулярна випивка, особливо у вигляді запоїв, «завдає удару по всіх системах організму». Це впливає на тривалість життя людини, обриваючи її завчасно.

«У людей з розладами, викликаним вживанням алкоголю, смертність від усіх причин – вище. Середня тривалість життя людей, які потрапляють в лікарні через порушення, що викликаються прийомом спиртного, становить всього 53 роки», – попередили наукові фахівці.

Експерти уточнили, що вживання алкоголю вважається нездоровим у чоловіків – коли вони випивають п’ять або більше порцій протягом двох годин, у жінок – коли вони випивають чотири порції.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News