Є причини, через які слід уникати цього, здавалося б, корисного продукту.

Кисломолочний сир насичений кальцієм, білком та пробіотиками, з його вживанням пов’язаний ряд корисних ефектів. Але слід пам’ятати, що абсолютно корисних продуктів немає, оскільки сприйнятливість організму до компонентів їжі обумовлюється індивідуальними особливостями. Поряд із корисними з’їденим сиром може давати і неприємні побічні ефекти, про що попередили фахівці Клініки Майо.

Головні болі. Люди часто ми не усвідомлюють, що регулярне вживання деяких продуктів є основною причиною їхнього хронічного головного болю. Сир є одним з таких продуктів: у деяких людей він може викликати головні болі і мігрень, що «розколюють». На думку фахівців, це відбувається через біогенні аміни, які утворюються при ферментації білкових продуктів. Аміни подразнюють нервову систему, значно зменшують або посилюють кровообіг, викликаючи головний біль.

Посилення алергії. Людям, які страждають на харчову непереносимість та алергію, потрібно уважно читати етикетки пробіотичних продуктів – вони можуть містити добавки у вигляді молока, яєць або сої, на які погано реагуватиме організм.

Зростання інфекцій. У поодиноких випадках бактерії або дріжджі, що містяться в пробіотиках кисломолочного сиру, можуть потрапити в кровотік і викликати інфекції у сприйнятливих людей (зокрема, у людей із пригніченою або слабкою імунною системою).

Посилення болю. Білок, що міститься в сирі, збільшують ймовірність запалення та болю в суглобах у людей, які страждають на артрит.