Позиви до випорожнення кишечника невдовзі або відразу після їди виникають через гастрокілічний рефлекс.

За даними Клініки Майо, час, за який перетравлюється їжа, варіюється від людини до людини і може залежати від зростання, ваги, статі та стану здоров’я. Зазвичай потрібно близько трьох днів, щоб їжа пройшла через травний тракт і залишила тіло у вигляді стільця. Чому ж у деяких випадках у туалет хочеться невдовзі після їжі?

Фахівці Клініки Майо відзначають, що відбуватися це може, коли виникає гастроколічний рефлекс – фізіологічна реакція, за якої простий акт їди стимулює активні рухи у шлунково-кишковому тракті. Подібну реактивність, викликає дію гормонів холецистокініну та мотиліну (при їх підвищеному рівні), відповідальних за регуляцію рухливості травної системи.

Читайте також:  П'ять способів позбавитися від неприємного запаху у взутті

«Коли їжа потрапляє у шлунок, організм виділяє гормон, який змушує товсту кишку скорочуватися. Ці скорочення просувають раніше з’їдену їжу далі трактом, що може викликати позиви до спорожнення. У деяких людей гастроколічний рефлекс буває інтенсивним, сприяючи бажанню йти до туалету майже одразу після їжі», – пояснили фахівці.

За словами медиків, така особливість часто спостерігається у людей, які страждають на синдром подразненого кишечника (СРК).

Деякі розлади травлення можуть впливати на виникнення «рефлексу занадто швидкого спорожнення». Серед них – целіакія, хвороба Крона, харчова непереносимість, гастроентерити. Крім того, надмірну стимуляцію травлення можуть спричиняти деякі продукти (наприклад, молочні) або стрес, тривожні розлади.

Читайте також:  Як довго новорічні салати зберігаються у холодильнику

Людям, які відчувають необхідність йти до туалету невдовзі після їжі, слід відвідати лікаря.