Деякі частини нашого тіла фактично є зайвими і з часом зникнуть. Такої точки зору дотримувався Чарльз Дарвін, родоначальник теорії еволюції. Ці слова він написав у першій главі своєї книги «Походження людини і статевий відбір». На його думку, протягом наступного тисячоліття 10 частин нашого тіла найвірогідніше зникнуть. А деякі з них перестануть існувати ще раніше.

Без чого людина ризикує залишитися в майбутньому

Пальці ніг

Дослідники виявили, що люди для підтримки рівноваги зазвичай використовували переважно середину стопи і пальці ніг. Однак наш центр ваги з часом повільно пересунувся в бік великого пальця. У зв’язку з цим пальці ніг втратили свою первісну функцію і практично стали непотрібними.

Дарвіновий горбок

Деякі люди мають невеликий горбок на завитку вушної раковини. Це те, що залишилося від великого утворення. У далекому минулому ці горбки використовувалося для уловлювання далеких звуків.

Соски на грудях у чоловіків

Соски закладаються у внутрішньоутробному стані. На ранніх етапах розвитку у дитини немає статевих відмінностей. Коли зародок перетворюється на хлопчика, соски залишаються. Через недостатню кількість пролактину, молоко чоловічим організмом не виробляється. Тому чоловічі соски фактично є зайвими.

Придаткові пазухи

Вони часто є причиною наших скарг у разі їх запалення і закладеності. Вважається, що вони не дають кісткам розростатися в цій області носа.

Зуби мудрості

У раціон харчування наших предків входила велика кількість рослинної їжі. Її необхідно було ретельно пережовувати. Для цього і потрібні були зуби мудрості. Сьогодні в них немає необхідності. В майбутньому скоріш за все вони зовсім зникнуть.

Довгий долонний м’яз

Ця м’яз йде від ліктя до зап’ястя. Сьогодні вона вважається рудиментом. Приблизно 11% населення нашої планети не мають цього м’язу. Коли вона потрібна була для лазіння по скелях.

Шийне ребро

Менше 1% людей мають повний набір шийних ребер.

Волосся на тілі

Крім брів, призначення яких — захист наших очей від поту, стікаючого з чола, волосся на тілі у всіх інших випадках втратили свою функцію, хіба що залучення осіб іншої статі.

Випрямляючий м’яз волосу

Скорочуючись, ці маленькі м’язи піднімають шерсть тварин, коли вони хочуть когось налякати. У людей також є ці м’язи. Вони спрацьовують лише в певні моменти життя, коли ми наприклад покриваємося «гусячою шкірою», тобто в критичних ситуаціях. Однак сьогодні ця функція вважається рудиментарною.

Куприк

Куприк – це те місце, де починається хвіст у тварин. Тварини використовують свій хвіст для комунікації з іншими і для утримання рівноваги. Сьогодні куприк є своєрідним нагадуванням про наш еволюційний розвитку.

Ніхто не може з упевненістю сказати, як буде виглядати людина майбутнього, через століття і тисячоліття. Але в будь-якому випадку, еволюція людини як спосіб адаптації до змін у навколишньому середовищі буде продовжуватися. Давайте почекаємо!

Джерело: HeadInsider