Рафіноване біле борошно, деякі молочні продукти, шинка, грудинка: дані продукти були занесені фахівцями з Іспанії в список «це ніколи не треба їсти». Їхні доводи опублікувало видання La Vanguardia.

Існує поширена думка про те, що продукти не варто ділити на погані і хороші, і вживати в їжу можна все, що хочеться – головне знати міру, не перебирати з калорійністю денного раціону. Іспанські дослідники вважають, що це не так, оскільки деякі продукти навіть в малій кількості здатні шкодити організму, опиняючись джерелами небезпечних для нього речовин.

Зокрема, продуктом, який не можна їсти нікому, ці фахівці називають рафіноване борошно. Дієтолог Марія Меріно, говорячи про це, зазначила: технологія виготовлення білої муки така, що в кінцевому підсумку вона виявляється позбавленою клітковини і інших поживних речовин, що містяться в зерні.

«Це очищений продукт, що має високий глікемічний індекс. Така їжа виснажує підшлункову залозу і в перспективі це загрожує розвитком діабету”, – сказала дієтолог.

Також іспанські експерти рекомендують відмовитися від знежирених молочних продуктів. Вони апелюють до результатів дослідження вченого Гарвардського університету Девіда Людвіга, яке показало, що молоко і молочні продукти з низьким вмістом жиру, як правило, містять доданий цукор.

«Якщо немає протипоказань щодо таких захворювань, як гастрит або проблеми з жовчним міхуром, які не дозволяють організму нормально перетравлювати жири, то краще всього вибирати натуральні молочні продукти, так як вони більш ситні і поживні, а також містять більше вітамінів», – констатували експерти.

У чорний список продуктів, які вчені не радять їсти, увійшли шинка і грудинка.

«В шинці вміст м’яса складає 50%, решта – це добавки, крохмаль та інші шкідливі «начинки», – пояснила Марія Меріно.

Експерт додала, що в раціоні неповинні бути і такі продукти, як пластівці для сніданку, зернові або енергетичні батончики.

«Це дуже смачні продукти, які викликають звикання і ведуть до ожиріння або діабету», – додала Меріно.

Інший іспанський фахівець, дієтолог Пілар Ескер, висловилася про небезпеку щоденного вживання вина або пива. Вона підкреслила, що алкоголь є джерелом порожніх калорій, що ведуть до збільшення жирової маси, оскільки «є зайвими і не містять ніяких поживних речовин». Крім цього, за даними іспанських експертів, щоденне споживання алкоголю викликає розвиток понад 50 видів онкологічних захворювань.

Джерело: МедікФорум