ГоловнаНовини Здоров'я10 головних речовин для оздоровлення мозку

10 головних речовин для оздоровлення мозку

Журнал «Ланцет» опублікував дані, отримані європейськими вченими, про те, які речовини стимулюють мозок функціонувати продуктивніше. Джерелами цих речовин є продукти, багаті вітамінами і мінералами.

Мозок

Так, для поліпшення здатності до концентрації мозку необхідно залізо. Щоб отримати його, потрібно вживати в їжу такі продукти, як гранати, зелені яблука, гречка, чорний хліб, бобові, яйця, сир, яловича печінка. Для стимулювання пам’яті лікарі рекомендують налягати на морквину, ананаси і авокадо.

Хороша здатність сприймати нову інформацію є одним з маркерів молодого мозку. Для підтримки цієї якості корисно їсти продукти, багаті вітамінами групи В, яких багато в морепродуктах і горіхах, шпинаті, моркві, кукурудзі, квасолі, броколі, яловичій печінці, оселедці.

Читайте також:  Лікар розповіла про модну дієту, яка викликає подагру

Мозку необхідна глюкоза, при її недоліку ми всі починаємо гірше міркувати. Вчені радять віддавати перевагу полісахаридам з овочів і фруктів, а також виробів з борошна грубого помелу.

Інша важлива для мозку речовина – холін: його достатня кількість захищає від хронічної втоми і неуважності, так як допомагає підтримувати зв’язок між різними ділянками мозку. Джерела холіну – яєчні жовтки, субпродукти.

Потребує мозок і у вітаміні С, який покращує стан кровоносних судин. Ідеальні постачальники вітаміну – грейпфрути, смородина, апельсини, авокадо, капуста.

Також в список важливих для мозку нутрієнтів увійшли калій і кальцій – мінерали, що забезпечують високу швидкість розумових процесів. Для їх одержання корисно вживати сир, помідори, курагу, чорнослив.

Читайте також:  Знижують ризик у 16 разів: названо несподіваний порятунок від раку шкіри

Головний мозок містить велику кількість насичених жирів і холестерину, які необхідні йому для адекватної роботи. Для заповнення запасів жиру в мозку в раціон харчування потрібно включити рослинні олії, жирні види риб.

Ще один цінний мінерал – цинк. Його споживання забезпечує зв’язок між нейронами гіпокампу, сприяє оптимальному функціонуванню мозку і допомагає запобігти зниженню когнітивних функцій в літньому віці. Джерела цинку – морепродукти, яловичина, нежирна молода баранина, індичка, гарбузове насіння, паростки пшениці.

Магній бере участь в більшій частині біохімічних реакцій людського тіла. Вплив магнію на головний мозок проявляється в тому, що цей мінерал посилює синапси, розташовані в гіпокампі – структури мозку, яка допомагає зберігати довгострокові спогади. Також завдяки магнію поліпшується здатність до навчання, знижуються психотичні стани. Шукати магній потрібно у висівках, какао, насінні, мигдалі і арахісі, гречці.