З одного боку, смартфон – приголомшливий винахід, який завжди дозволяє залишатися на зв’язку з рідними і друзями. У той же час багато хто розуміє, що він може бути шкідливий для здоров’я. Вчені вирішили докладніше вивчити вплив гаджета на організм людини.

Постійний контакт зі смартфоном негативно впливає на зір. Доктор Метью Гардінер в інтерв’ю для Harvard Health розповідає, що коли люди дивляться на екран гаджета, вони так захоплені, що забувають моргати. Інші фахівці стверджують, що смартфон може викликати проблеми зі сном.

Крім того, смартфон здатний провокувати біль в шиї. Якщо згинати її і дивитися вниз, є ризик м’язових спазмів і проблем з хребтом. Також регулярне використання смартфона загрожує проблемами з поставою. Дослідження в Pakistan Journal of Medical Sciences підтвердило, що постійне використання гаджетів провокує болі в руках і може привести до проблем з променезап’ясткових суглобом.

Читайте також:  Самотність збільшує ризик інсульту на 30%

У плані психології смартфони також можуть провокувати деякі хвороби. Час, проведений з гаджетом, забирає можливість робити щось інше. Збільшується ризик підвищення почуття тривоги і навіть депресії. Наприклад, набагато корисніше займатися спортом, хобі або особисто спілкуватися з близькими людьми. Крім того, публікація в Міжнародному журналі фармацевтичних досліджень підтверджує, що смартфони можуть викликати залежність. Тому важливо регулярно відкладати всі електронні пристрої в сторону і жити реальним життям.