Багато хто не звертають увагу на виникає біль, особливо якщо так здається не дуже сильною або швидко проходить. Тим часом така неувага до власного здоров’я загрожує тим, що можна пропустити серйозні захворювання. Експерти виділяють 10 хворобливих симптомів, які повинні насторожити. У цих випадках затягувати за зверненням до лікаря небезпечно.

Раптовий головний біль

Даррен П. Марейнісс, доктор медицини, доцент кафедри невідкладної медицини Університету Томаса Джефферсона (США) попереджає, що будь-яка раптова біль повинна викликати занепокоєння. Але головний біль – особливо. Він може бути причиною серйозної патології.

Біль у животі

Він також може вказувати на серйозну патологію черевної порожнини. Щоб не гадати, що до чого, краще негайно пройти обстеження.

Біль в спині з підвищенням температури

За словами доктора, цей поєднання симптомів також потенційно небезпечно. Він пояснює: сильний біль в спині з лихоманкою може бути викликаний епідуральним абсцесом (важке інфекційне ураження оболонок мозку).

Біль у спині з неврологічними симптомами

Він часто є симптомом різних серйозних станів здоров’я. У деяких випадках може знадобитися хірургічна операція.

Грудний біль

Донна-Енн Томас, доктор медицини та анестезіолог, попереджає, що він дуже небезпечний. “Біль у грудях може вказувати на серцеву недостатність”, – пояснює експертка.

Дуже сильний головний біль

Слід негайно звернутися до лікаря, якщо болів подібної сили раніше ніколи не було. “Це може вказувати на кровотечу в мозок”, – говорить доктор Томас.

Біль в правій нижній частині живота

В цьому випадку також зволікати не можна, він може бути ознакою апендициту. Особливо якщо його супроводжують нудота і блювота, пише Eat This, Not That.

Раптовий інтенсивний біль у животі

Якщо він віддає в спину, це теж небезпечний сигнал. Подібні симптоми здатний давати розрив аорти.

Раптовий гострий біль в стопі

Він також буває небезпечнішим, ніж думають багато. Такий біль може вказувати на розрив ахіллового сухожилля.

Біль при вивиху

Будь-який вивих вимагає медичного втручання. Чим швидше лікар оцінить ситуацію, тим краще. У деяких випадках може знадобитися операція.