Чорниця є такою корисною і популярною ягодою, що в США навіть відзначається Національний місяць чорниці. І якщо вам ще потрібні причини для того, щоб регулярно ласувати цією ягодою, то ось вони …

Чорниця корисна для сечового міхура

Дослідження американських вчених показало, що чорниця, як і журавлина, містить спеціальні компоненти, які не дають бактеріям розмножуватися в сечовому міхурі і закріплюватися на його стінках. Особливо добре чорниця бореться з бактерією E. coli, що викликає безліч інфекцій сечовивідної системи. Але цим користь чорниці не вичерпується.

Чорниця захищає від раку

А ви коли-небудь замислювалися, звідки у чорниці такий незвичайний колір? Ці ягоди багаті антоціанами – різновидом антиоксидантів, які володіють серйозним протираковим ефектом. І вони ж впливають на забарвлення чорниці.

Читайте також:  Кисломолочний сир небезпечно поєднувати з іншими тваринними білками та цукром

Чорниця змушує мозок працювати краще

У ягодах міститься ще один антиоксидант – флавоноїди. Деякі дослідження показали, що ці компоненти благотворно впливають на процес навчання і когнітивну діяльність.

Чорниця знижує запалення

Запалені артерії – справжня загроза для серцево-судинної системи. Користь чорниці ще й у тому, що у неї є яскраво виражені протизапальні якості, так як вона знижує виробництво двох білків, стимулюючих запалення.

Чорниця покращує травлення

Вчені з’ясували, що при вживанні соку чорниці щодня протягом шести тижнів кількість двох типів дуже корисних бактерій в кишечнику збільшувалася. Так що їжте чорницю, щоб підтримувати травну систему в порядку.

Читайте також:  Грейпфрутовий сік може вбити вас

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТАКІ КОРИСНІ ЯГОДИ

ТРИ ПРОДУКТИ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ДОВГОЛІТТЯ