Дослідження такого явища , як безсоння , виявило ще одну небезпеку для здоров’я людини. Виявляється , проблеми із засипанням і якістю сну в значній мірі підвищують ризик мозкового удару , причому у молодих і фізично міцних людей.
 
Про новий дослідження на цю тему , проведеному тайванськими фахівцями з медичного дослідницького центру Чи-Мей , повідомляє журналі Stroke . Результати цієї роботи показують : якщо людина не висипається ночами , йому загрожують не тільки сонливість і розбитість в денний час.
 

«Відсутність нормального нічного сну збільшує ризик госпіталізації з приводу інсульту на 54 % » , – такий вердикт авторів дослідження .

Вивченням проблем зі сном займається безліч вчених . Особливістю цієї роботи є те , що фахівці встановили кореляцію між поганим сном і ймовірністю інсульту в молодому віці. З’ясувалося , зокрема , що якщо безсонням страждають люди у віці від 18 до 34 років – то загроза інсульту у них виростає в 8 разів. При цьому наявність цукрового діабету ще більше посилювало проблему – ймовірність розвитку ішемічного інсульту значно посилювалася.
 

« Ні в якому разі не слід ставитися до безсоння як до дрібної неприємності , що завдає незначний дискомфорт : виявивши у себе ознаки стійкого безсоння , необхідно якомога швидше звернутися до лікаря для вжиття заходів щодо нормалізації сну» , – застерігають дослідники.

 
Цікаво , що ефект безсоння , пов’язаний з інсультом , знижувався в тому випадку , якщо проблеми зі сном виникали у віці після 35 років. Причому такий ризик знижувався і далі , – пропорційно віку , в якому вперше з’явилося безсоння . Всього вченими були вивчені дані про стан здоров’я 21 000 співгромадян , страждали безсонням , і 64 000 чоловік , у яких проблем зі сном не було.

Читайте також:  Який шампунь викликає випадання волосся у чоловіків