Нирки є найбільш важливим парним органом у тілі людини, що виконує очищаючі і фільтруючі функції. Підтримання їх здоров’я – важливе завдання! Однак всупереч тому, що ознаки хвороби нирок неважко виявити, вони нерідко ігноруються. Наслідок — виникнення ускладнень, які досить дорого обходиться нашому здоров’ю і гаманцю в результаті. Тому важливо прислухатися до сигналів організму. Розглянемо симптоми захворювання нирок, які не можна ігнорувати.

Симптоми захворювання нирок: на що слід звернути увагу

Перш за все, підкреслимо неоціненну роль кожної нирки, так як вони разом виконують життєво важливі функції. Щодня цей парний орган пропускає через себе об’єми крові від 120 до 150 літрів. При цьому варто відзначити, що нирками виділяється близько 2 літрів сечі і шлакових сполук за одну лише добу.

Примітно, що нирки також контролюють баланс гормонів, що відповідають за артеріальний тиск і зміцнюють кісткові тканини. Важливість бобовидних «братів» складно переоцінити! Саме тому симптоми захворювання нирок повинен знати кожен.

Несвоєчасна діагностика, а значить і не вчасно розпочате лікування, обов’язково потягнуть за собою проблеми у вигляді різних ускладнень. Закрити очі на сигнали, що подаються організмом – просто, але це велика помилка. Отже, розглянемо основні ознаки хвороби нирок, що дозволять не зволікати і своєчасно звернутися до фахівця за лікуванням.

Які сигнали подають хворі нирки
1. Ознаки хвороби нирок: проблеми з сечовипусканням

Якщо виявляється очевидно утруднене, проблемне або незвичайне сечовипускання, варто задуматися. Зміна звичайного обсягу виділюваної рідини, різка зміна кольору тощо – погані знаки. Негайно рекомендується проконсультуватися з фахівцем за тим, щоб уникнути ускладнень.

2. Симптоми захворювання нирок: виникнення задишки

Через збій в роботі нирок може спостерігатися незначне скупчення рідини в легенях. Внаслідок цього хворий буде відчувати задишку і відчувати недолік кисню. Якщо виявили такий симптом, важливо негайно звернутися до лікаря!

3. Ознаки хвороби нирок: кров’яні або пінисті сечовипускання

Наявність у звичайних кров’яних виділеннях залишків або спостереження надмірної пенистости сечі – тривожні вісники. Перше може говорити про прогресування вже наявної хвороби нирок і про те, що вона важковиліковна. У другому випадку варто бити тривогу тому, що піна – ознака наявності в сечі білків або інших токсичних сполук. Іншими словами, виведення продуктів переробки крові нирками утруднено.

4. Симптоми захворювання нирок: набряки, загальна слабкість

За аналогією з попереднім пунктом: якщо нормальна функціональність однієї нирки, або відразу обох, порушена, то виведення токсинів може. Як наслідок, виникає скупчення речовин і рідини в тканинах організму – на ногах, руках, обличчі. Якщо при цьому спостерігається деяка слабкість і втома, то саме час відвідати лікарню.

5. Ознаки хвороби нирок: неуважність і підвищення температури

Виникнення запаморочень і неуважності може говорити про наявність анемії, що, в свою чергу, зв’язується з розладом нирок. Якщо поряд з неуважністю спостерігається підвищена температура тіла – це привід для занепокоєння. Ймовірно, нирки вражені яким-небудь захворюванням.

6. Симптоми захворювання нирок: висип, нудота

Висипання на шкірних покривах певного характеру також часто зв’язуються з розладом в роботі нирок. Це обумовлено тим, що їх здатність до очищення організму ослаблена. Як наслідок, може виникати гостре бажання відвідати вбиральню, причиною чого є нудота. Оскільки токсини і шкідливі речовини не обробляються нирками, і в результаті будуть рватися назовні подібним способом.

Коли виявляються перераховані симптоми захворювання нирок – не зволікайте! Не запускайте наявні недуги, обстежтеся, вилікуйтеся і збережіть нирки здоровими! Бережіть себе.

Джерело: HeadInsider