У сучасному світі людям не вистачає часу на роботу, сім’ю, відпочинок і розваги. Щоб дістати собі побільше часу, вони починають скорочувати час сну. У нормі людині потрібно спати 7-8 годин на добу. Але за даними статистики люди в середньому сплять 4-6 годин. А скільки ви спите?

Коротко про сон

Під час нічного сну організм повністю відновлюється. У ньому відбувається синтез багатьох корисних сполук. Нормалізується нормальне функціонування імунітету (особливо Т-клітин). Під час сну людина легше запам’ятовує отриману інформацію, знаходить рішення на свої питання.

Чому не спати шкідливо?

Ознаки недосипання проявляються у кожної людини по-різному в залежності від статі, віку, наявності хронічних захворювань, фізичної форми та інших. У деяких вони з’являються після першої ночі, а у когось- через місяць.

• Переїдання.

При відсутності нормального сну організму не вистачає енергії. Він її заповнює шляхом збільшеного розпаду вуглеводів і жирів в організмі. Людина хоче їсти, причому його «тягне» до вуглеводів (простому джерела енергії). Проведене дослідження в 2015 році довело, що тривалість сну і проблеми із зайвою вагою пов’язані.

• Розсіяна увага.

При недосипанні людина стає розсіяним і неуважним. Його когнітивні здібності знижені. За останніми дослідженнями кількість ДТП і недосипання пов’язані. При нестачі сну люди роблять помилки в управлінні автомобілем, пропускають важливі кроки. Це призводить до аварій.

• Погіршення зовнішнього вигляду

При постійному недосипанні у людини з’являються синці під очима, набряки. Тривала відсутність або нерегулярний сон призводять до утворення зморшок.

• Погіршення настрій, нервозність, схильність до депресії.

Якщо людина мало спав вночі, у нього погіршується настрій. Він стає більш роздратованим і нервовим. При тривалому недосипанні в мозку відбуваються адаптивні процеси, які впливають на емоційний фон людини. Постійна відсутність сну призводить до важкої депресії і самогубств.

• Зниження імунітету.

Внаслідок недосипання імунітет організму знижується. Організм стає більш сприйнятливим до вірусної та бактеріальної інфекції. Вчені з США в 2015 році довели зв’язок між тривалістю сну і простим герпесом. Люди, які страждають недосипом, на 65% частіше страждають герпетическими інфекціями, ніж інші.

Спати – корисно. Під час нього організм повністю відновлюється. Імунітет підвищується. На ранок людина відчуває бадьорим і відпочив. Під час сну приходять відповіді на питання, що вирішуються складні завдання і легше запам’ятовується інформація.

Джерело: odamah