Потіння допомагає нам уникнути перегріву, але іноді воно стає серйозною проблемою. Соромитеся рукостискань через спітнілі долоні, а щоранку вашу постіль можна витискати? Ось чому це може відбуватися:

1. Спадковість

3% людей страждають підвищеним потовиділенням (по-науковому – гіпергідрозом) через генетичні особливості. Якщо ви – один з цих «щасливчиків», не впадайте у відчай. Пітливість можна зменшити всілякими пастами, мазями, ваннами та ін’єкціями ботокса.

Є навіть спеціальна операція – симпатектомія. Під час неї руйнується нерв, відповідальний за потовиділення. Але це процедура вважається крайнім заходом і призначається тільки тоді, коли всі інші методи не діють.

2. Стрес

Стрес

Ми потіємо в стресових ситуаціях, у стані пригніченості і під час депресії. Якщо тривожність і поганий настрій (а разом з ними і мокрі пахви) вас не залишають, потрібно змінювати ритм життя. Або звернутися до психотерапевта.

Читайте також:  3 смачні та корисні напої, які допомагають спалювати жир
3. Зайва вага

Таке трапляється досить часто: велике тіло виробляє багато тепла, а шар жиру не дає йому виходити. Єдиний шлях охолодження в такій ситуації – через піт.

4. Ліки

Гіпергідроз часто викликають антидепресанти, антибіотики і жарознижуючі засоби. Після закінчення курсу все приходить в норму само собою.

5. Менопауза

Спека

Це найпоширеніша причина гіпергідрозу у жінок після 45. Через гормональну перебудову і зниження рівня естрогену в крові призводять до припливів, а вони – до підвищеного потовиділення.

6. Вагітність

Під час вагітності перебудовується гормональний фон, тому сальні і потові залози починають працювати активніше. Ситуація має виправитися у другому триместрі: організм адаптується до змін, і потовиділення повернеться в норму.

Читайте також:  Що збільшує ризик психічних захворювань
7. Харчування

Вино, гостра та гаряча їжа, кава і солодка газована вода – від цих продуктів краще відмовитися. Вони стимулюють виділення поту.

Піт

8. Куріння

Через багаторічне куріння іноді трапляється застій крові і спазми дрібних судин. Через це порушується робота потових залоз.

9. Лікування від наркоманії та алкоголізму

Гіпергідроз часто спостерігають у пацієнтів в стані «ломки». Нервова система реагує на стрес, який відчуває людина в цей складний період.

10. Захворювання

Якщо жодна з вище причин вам не підходить, варто звернутися до лікаря. Іноді підвищена пітливість – це симптом небезпечних захворювань. Наприклад, при підвищеній функції щитовидної залози людині жарко навіть у холодну погоду. Алергія і дерматити іноді вражають клітини шкіри, відповідальні за потовиділення.

Читайте також:  Поганий настрій восени викликається різними порушеннями

Гіпергідроз також може говорити про вегетосудинної дистонії, пневмонії, гормональних розладах, грибкових ураженнях внутрішніх органів, атеросклерозі, інфекціях, цукровому діабеті, ВІЛ і навіть раку.

Як вибрати фахівця, якому важливі не ваші гроші, а ваше здоров’я? Які питання він повинен поставити і як себе вести? Чому медик повинен знати англійську мову? Читайте у статті «7 ознак хорошого лікаря».