Захворювання нирок відносяться до недуг, за наявності яких потрібно обов’язково відвідувати лікаря. І ось деякі найпомітніші ознаки цих хвороб.

Набряки на кісточках, ступнях або ногах: у цих місцях починають з’являтися набряки, особливо при натисканні. Їх називають точковими набряками. Коли функція нирок погіршується, відбувається затримка натрію, що викликає набряк гомілки та кісточок. Будь-яка людина, що помітила набряк стопи, що вперше виникла, повинна негайно пройти перевірку функції нирок у нефролога.

Слабкість: хвороба нирок майже завжди супроводжується ранньою стомлюваністю. Цей симптом стає дедалі поширеним у міру прогресування ниркової недостатності. Ви можете почуватися більш втомленим або втомленим, ніж зазвичай, коли виконання простих дій потребує відпочинку. Це в основному пов’язане з накопиченням токсинів та домішок у кровотоку внаслідок поганої функції нирок. Оскільки це неспецифічний симптом, його часто не беруть до уваги і недостатньо досліджують.

Читайте також:  Лікар назвав 10 продуктів, які допоможуть жити довше, включаючи вино та шоколад

Зниження апетиту: внаслідок накопичення токсинів, таких як сечовина, креатинін та кислоти, у людини пригнічується апетит. Крім того, з прогресуванням захворювання нирок хворі відзначають появу металевого присмаку в роті. Якщо людина відчуває раннє насичення при дуже малій кількості їжі протягом дня, це має спричинити тривогу – слід перевірити функцію нирок.

Рання ранкова нудота і блювота: рання ранкова нудота, яка виникає, коли людина йде вранці у ванну, щоб почистити зуби, також є однією з ранніх ознак поганої функції нирок. Вона, до речі, сприяє відсутності апетиту. Множинні епізоди блювоти та повна втрата апетиту звичайні для пацієнтів із термінальною стадією ниркової недостатності.

Анемія: коли в людини падає рівень гемоглобіну, вона може здаватися блідою, навіть якщо немає видимих ​​ознак втрати крові з організму. Це один із найпоширеніших побічних симптомів захворювання нирок. Він також може призвести до слабкості та виснаження. Низькі рівні еритропоетину (еритропоетин виробляється в нирках) і заліза, а також накопичення токсинів, що призводить до пригнічення кісткового мозку, це лише деякі з причин анемії.

Читайте також:  Перші ознаки деменції, які з'являються у компанії друзів

Зміни частоти сечовипускання: необхідно уважно стежити за діурезом. Наприклад, при хворобах нирок може знижуватися потік сечі або збільшуватись частота сечовипускання, особливо вночі (ніктурія). Це може бути запобіжною ознакою того, що блоки ниркової фільтрації були або ось-ось будуть пошкоджені. У чоловіків це іноді може бути ознакою інфекції сечовивідних шляхів або збільшення простати. Тому про будь-які зміни діурезу слід повідомляти нефролога.

Кров у сечі або піна: на присутність білка в сечі вказує надмірне піноутворення у сечі (яке в нормальних умовах має бути незначним). Коли функція фільтрації нирок пошкоджена, білок та клітини крові починають проникати в сечу. Крім захворювання нирок, кров у сечі може вказувати на пухлини, каміння у нирках чи будь-яку форму інфекції. Крім того, гній у сечі, що супроводжується лихоманкою або ознобом, може бути ознакою серйозної інфекції сечовивідних шляхів. Про будь-які зміни кольору, консистенції або типу сечі слід якнайшвидше повідомляти нефролога.

Читайте також:  Хворе серце смертельніше за рак – як захистити себе залежно від віку

Суха і свербляча шкіра: є ознакою тяжкої ниркової недостатності. При порушенні функції нирок в організмі накопичуються токсини, що призводить до свербіння, сухості та неприємного запаху шкіри.

Біль у спині або внизу живота: такий біль може вказувати на проблеми з нирками, такі як каміння у нирках або пієлонефрит. Біль унизу живота також може бути викликаний інфекцією сечового міхура або каменем у сечоводі (трубці, що з’єднує нирку та сечовий міхур). Такі симптоми не слід забувати, і вони повинні супроводжуватися візуалізуючим дослідженням на кшталт рентгенографії KUB або УЗД черевної порожнини.