Вчені довели ефективність цих продуктів, які будуть корисні як людям із захворюваннями суглобів і хрящів, так і для профілактики.

Лікувати артрит дорого і часто неефективно. Але, на щастя, багаторічні дослідження вчених розвинених країн доводять, що придушити симптоми захворювання, уповільнити руйнування суглобів і навіть запобігти виникненню, можна за допомогою продуктів.

Список з 10 продуктів, які найбільш корисні для суглобів і хрящів:

Жирна риба

У лососі, форелі і макрелі багато омега-3 – жирних кислот. Завдяки їм знижується больовий синдром і зменшується скутість. Лікарі рекомендують їсти жирну рибу не менше двох порцій на тиждень (близько 400 грамів).

Часник

Доведено, що активні речовини часнику є хондропротекторами. Крім того, вони мають протизапальні та антиоксидантні властивості.
При артриті часник особливо корисний. Так як покращує роботу імунної системи. Сірка, яка міститься в часнику допомагає виділяти в суглобі належну кількість рідини, завдяки чому вони менше труться один об одного.

Читайте також:  Ряд продуктів корисні захисту від захворювань, викликаних запаленням

Імбир

Дослідження показало, що у людей, які вживали в їжу імбир більше 40 днів значно знизився больовий синдром в суглобах. Сприяли цьому речовини, які зняли запальні реакції в суглобі, придушили виділення цитокінів, що викликають некроз. Тому імбир потрібно їсти обов’язково.

Броколі

Цей сорт капусти також допомагає зупинити некроз, знімаючи запалення. Броколі багата сульфорафаном. Ця речовина не дає імунним клітинам активуватися і викликати запальні процеси в суглобах.

Волоський горіх

Горіхи багаті омега-3 – жирних кислот і також успішно допомагають боротися із запаленнями. Дослідження показали, що особливо ефективний цей продукт для людей з ревматоїдним артритом і аутоімунними захворюваннями кишечника. Найпоширенішими з яких є хвороба Крона і неспецифічний виразковий коліт.

Читайте також:  Названо найбільш корисні продукти харчування при гіпертонії

Ягоди

У ягодах багато корисних речовин. Вони допомагають загальмувати старіння клітин, підтримувати потрібну концентрацію вітамінів і елементів. Вчені з США довели, що дві порції полуниці в тиждень знижують концентрацію с-реактивного білка в крові на 14 відсотків. А саме він є запальним маркером. Крім того, ягода корисна для профілактики атеросклерозу, діабету, інсульту, інфаркту та інших небезпечних захворювань серця і судин.

Шпинат

Корисна зелень для суглобів. У складі шпинату багато антиоксиданту кемпферола. Ця речовина здатна блокувати запальні медіатори імунних клітин в хрящах і суглобах.

Виноград

Експерименти показали, що виноград здатний перешкоджати розвитку атеросклерозу великих судин. Також діючі речовини успішно знижують концентрацію адипонектину і інтерлейкін 10 (запальні маркери) в крові. Тому виноград потрібно їсти при захворюваннях суглобів і зв’язок.

Читайте також:  Ці 4 види м'яса найкорисніші

Оливкова олія

Корисний для суглобів продукт. Вчені виявили, що півтора місяці вживання оливкової олії значно уповільнює процес руйнування хрящової тканини, а також обмежує запальні вогнища. Особливо цей продукт повинні вживати пацієнти з ревматоїдним артритом.

Вишневий сік

У цьому продукті багато вітамінів і корисних елементів, амінокислот. Експеремент показав, що, якщо шість тижнів пити дві склянки соку в 7 днів, то значно знижуються хворобливі симптоми остеоартриту. Крім того, підвищується швидкість регенерації зруйнованої тканини кісток.