Про небезпечну чищення вух і шкоду навушників-вкладишів повідомив доктор медичних наук, професор Лейзерман, якому регулярно доводиться ремонтувати барабанні перетинки своїм пацієнтам.

Нагадаємо, що ватяні палички спочатку призначалися для косметичних цілей. Таким їх призначення залишається і донині.

Люди ж стали замінювати ними, використовувані раніше, сірники з намотаною ваткою для чищення вушних проходів.

Ватяна паличка, звичайно, зручніша за сірники. Не треба нічого намотувати, вона відразу готова до використання. Але є у ватної палички особливості, які роблять її набагато небезпечнішою за сірники з ваткою.

По-перше, довжина. При необережному русі, чханні або різкому русі головою під час чищення вуха паличка може набагато глибше проникнути в вушний прохід. Це може легко травмувати і пошкодити барабанну перетинку.

Читайте також:  Лікарі перерахували продукти, які здатні пригнічувати лібідо

Друга небезпечна якість палички – це більш слизька, ніж у сірника пластикова поверхня. Вона легко ковзає в вушному проході, тому складніше розрахувати зусилля.

Тепер про навушники-вкладиші. Вони занадто направлено і прямолінійно впливають на барабанні перетинки, що рано чи пізно може зіпсувати їх нормальну роботу і порушити слух. В цьому плані, завжди більш безпечні зовнішні, накладні навушники. Вони дозволяють звуку розсіятися і не настільки небезпечні для вух.