Хоча застуди частіше супроводжують нас взимку, українське літо з його вкрай мінливою погодою також нерідко стає причиною хворого горла. І ось 10 найбільш ефективних способів швидко позбутися від нездужання.

1. Протизапальні ліки

Це найбільш дієвий засіб лікування болю в горлі. Ліки даної групи, широко продаються без рецептів, не тільки позбавляють від болю, але і знижують запалення.
 
2. Полоскання солоною водою

Відразу кілька наукових досліджень підтвердили, що подібна методика дає хороший ефект у боротьбі з хворим горлом, знижуючи запалення і допомагаючи позбавлятися від бактерій. На чашку води рекомендується додати половину чайної ложки солі. Якщо солоний присмак не надто вам приємний, то додайте трохи меду.
 
3. Льодяники та спреї

Читайте також:  Названі продукти, які не потрібно їсти людям із проблемною щитовидною залозою

Ці продукти стимулюють вироблення слини, яка допомагає зволожувати горло. Вибирайте льодяники з охолоджуючим ефектом, на кшталт ментолу та евкаліпта.
 
4. Сироп від кашлю

Навіть якщо ваш біль у горлі не супроводжується кашлем, цей сироп все одно може допомогти. Він обволікає хворе горло і тимчасово знижує інтенсивність болю.
 
5. Вода та інші рідини

У лікування болю в горлі вкрай важливо споживати багато води, щоб сеча була трохи жовтою або прозорою. Це сприяє зволоженню слизової оболонки гортані та більш ефективної боротьби з бактеріями.
 
6. Чай

Якщо вам набридло пити воду, то вживайте гарячий чай на травах. Він забезпечує практично негайний пом’якшувальний ефект при болях в горлі. Антиоксиданти зміцнюють імунітет і допомагають боротися з інфекціями.
 
7. Курячий бульйон

Читайте також:  Як позбутися пітливості: лікар назвала 3 способи перемогти піт у спеку

Улюблений засіб наших бабусь, які були абсолютно праві. Курячий бульйон володіє протизапальними якостями.
 
8. Зефір

Точних наукових доказів його ефективності немає, але зефір застосовують для боротьби з болями в горлі сотні років, причому досить успішно.
 
9. Відпочинок

Це не найшвидший спосіб лікування, але один з найнадійніших. Просто полежте в ліжку і почитайте книги. Дайте організму відпочити.
 
10. Антибіотики

Приблизно в 10% випадків болю в горлі викликаються бактеріальною інфекцією, на зразок Streptococcus pyogenes. Лише в тому випадку, якщо тести на цю інфекцію виявилися позитивними (і ні в якому іншому випадку!), Ви можете спробувати лікування антибіотиками.

Читайте також:  Лікарі назвали звички, які непомітно руйнують здоров'я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЛІКУВАТИ БІЛЬ В ГОРЛІ

ЛІКУВАЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ ПРИ БОЛЮ В ГОРЛІ

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ГОРЛА