ГоловнаНовини Здоров'я10 способів перемогти хворе горло

10 способів перемогти хворе горло

Хоча застуди частіше супроводжують нас взимку, українське літо з його вкрай мінливою погодою також нерідко стає причиною хворого горла. І ось 10 найбільш ефективних способів швидко позбутися від нездужання.

лікування болю в горлі1. Протизапальні ліки

Це найбільш дієвий засіб лікування болю в горлі. Ліки даної групи, широко продаються без рецептів, не тільки позбавляють від болю, але і знижують запалення.
 
2. Полоскання солоною водою

Відразу кілька наукових досліджень підтвердили, що подібна методика дає хороший ефект у боротьбі з хворим горлом, знижуючи запалення і допомагаючи позбавлятися від бактерій. На чашку води рекомендується додати половину чайної ложки солі. Якщо солоний присмак не надто вам приємний, то додайте трохи меду.
 
3. Льодяники та спреї

Ці продукти стимулюють вироблення слини, яка допомагає зволожувати горло. Вибирайте льодяники з охолоджуючим ефектом, на кшталт ментолу та евкаліпта.
 
4. Сироп від кашлю

Навіть якщо ваш біль у горлі не супроводжується кашлем, цей сироп все одно може допомогти. Він обволікає хворе горло і тимчасово знижує інтенсивність болю.
 
5. Вода та інші рідини

У лікування болю в горлі вкрай важливо споживати багато води, щоб сеча була трохи жовтою або прозорою. Це сприяє зволоженню слизової оболонки гортані та більш ефективної боротьби з бактеріями.
 
6. Чай

Якщо вам набридло пити воду, то вживайте гарячий чай на травах. Він забезпечує практично негайний пом’якшувальний ефект при болях в горлі. Антиоксиданти зміцнюють імунітет і допомагають боротися з інфекціями.
 
7. Курячий бульйон

Улюблений засіб наших бабусь, які були абсолютно праві. Курячий бульйон володіє протизапальними якостями.
 
8. Зефір

Точних наукових доказів його ефективності немає, але зефір застосовують для боротьби з болями в горлі сотні років, причому досить успішно.
 
9. Відпочинок

Це не найшвидший спосіб лікування, але один з найнадійніших. Просто полежте в ліжку і почитайте книги. Дайте організму відпочити.
 
10. Антибіотики

Приблизно в 10% випадків болю в горлі викликаються бактеріальною інфекцією, на зразок Streptococcus pyogenes. Лише в тому випадку, якщо тести на цю інфекцію виявилися позитивними (і ні в якому іншому випадку!), Ви можете спробувати лікування антибіотиками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЛІКУВАТИ БІЛЬ В ГОРЛІ

ЛІКУВАЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ ПРИ БОЛЮ В ГОРЛІ

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ГОРЛА