До виразкової хвороби схильні люди з певною групою крові, а також ті, хто має загальний набір психологічних характеристик. Лікарі назвали ознаки, за якими можна визначити таку схильність до виразки.

У інтерв’ю порталу MedPulse.Ru лікар вищої категорії Галина Івашова розповіла про те, що наукові дослідження підтверджують зв’язок між високим ризиком виразки і звичкою людини придушувати емоції, а також бути вічно незадоволеним. Приміром, велике число хворих виразковою хворобою вважають себе не дуже розумними, похмуро оцінюють життєві перспективи, скептично висловлюються про наявність щастя в їхньому житті.

За словами Івашової, московські психологи в результаті недавнього дослідження виявили закономірність між рисами характеру людини та ймовірністю розвитку виразки шлунка або дванадцятипалої кишки.

«Більшості хворих на виразку виявилися властиві незадоволеність собою, тривога, занепокоєння через очікувану невдачу при гострому бажанні успіху. Вони впевнені, що ніколи не зможуть досягти бажаного, тому постійно відчувають емоційний дискомфорт. Такий психологічний стан веде до хронічного стресу і специфічним змін у нервовій системі. В результаті може розвинутися цілий букет хвороб», – повідомила фахівець.

Також, за словами лікаря, до виразкової хвороби виявляються схильними переважно люди з першою та другою групою крові. При цьому у власників першої групи крові частіше розвивається виразка дванадцятипалої кишки. Серед пацієнтів з другою групою крові частіше всього виявляють виразку дванадцятипалої кишки, пов’язану з любов’ю до солоної їжі.

Раніше вчені з Манчестерського університету виявили, що речовини, що містяться в картоплі, можуть пригнічувати бактерії, що провокують розвиток запальних процесів у шлунку. Причому роблять це ефективніше, ніж антибіотики.

Джерело: МедікФорум