Напередодні Міжнародного дня боротьби з наркоманією на бостонському стадіоні TD Garden пройшов open air за участю всесвітньо відомого шведського диск-жокея. Додивитися його виступ до кінця вдалося далеко не всім – більше вісімдесяти шанувальників творчості артиста змушені були терміново звернутися за медичною допомогою через зневоднення, отруєння алкоголем і передозування наркотиків.

Прямо з концерту тридцять шість людей потрапили до найближчої клініки, а ще п’ятдесяти постраждалим лікування проводилося прямо на місці.

«До стадіону прибули сім карет « Швидкої допомоги ». Я сам бачив дитину, яку до медиків намагалися підвести четверо поліцейських. Він був явно під впливом психотропних речовин », – розповів кореспонденту CBS очевидець події.

Головні шанувальники творчості діджея Avicii – молоді люди він 16 до 25 років. Представникам цієї вікової групи і потрібна була лікарська допомога. «У госпіталь Массачусетса прямо з концерту надійшли тринадцять чоловік з передозуванням наркотиків і алкоголю. Усім їм від 16 до 19 років », – повідомив телеканал CNN.

В даний час поліція розслідує обставини події.

Для довідки:

Міжнародний день боротьби з наркоманією заснований 26 червня 1987. Таким чином члени Генеральної Асамблеєю ООН хотіли показати, що ця проблема стосується всього світу, і країни співдружності готові об’єднати зусилля щодо запобігання тотальної залежності населення.

За офіційними даними, в Україні проживають 1.5 млн наркоманів. Це величезна цифра, але вітчизняних експертів радує те, що в порівнянні з початком XXI століття кількість жертв згубної пристрасті поступово знижується, а показник смертності серед молоді зменшився в 1,5 рази.

Проблема наркозалежності не менше актуальна і для Сполучених Штатів. За статистикою, 70 млн жителів цієї країни беруть психоактивні речовини, а ще 22 млн американців «сидять» на нелегальних наркотиках.

У порівнянні з іншими країнами США лідирує за кількістю наркоманів – саме тут зареєстровано 56% залежних (12% від населення держави), які вживають до 85% заборонених речовин, вироблених у світі.