Джерелом надзвичайно корисного для здоров’я і життя людини антиоксиданту лікопіну традиційно вважаються зрілі томати, проте вчені знайшли спосіб отримувати його з кавунової м’якоті. Це ноу-хау належить фахівцям з Сибірського університету споживчої кооперації та Полтавського університету економіки і торгівлі.

Метод отримання лікопіну з кавунів, розроблений спільно сибірськими і полтавськими дослідниками, володіє відразу двома перевагами. По-перше, він технологічно менш трудомісткий, не вимагає багатостадійних процедур. По-друге, кавуновий лікопін можна отримати в набагато більшій кількості.
 
До цих пір вважалося, що найбільш доступним продуктом для вилучення природного лікопіну є зрілі томати. Однак у цьому випадку доводилося задіяти складні методики, що робило собівартість кінцевого продукту досить високою. Крім цього, деякі способи припускали використання в технологічному процесі розчинників і хімічних речовин, що містять потенційно шкідливі домішки для організму людини. У цьому плані технологія отримання лікопіну з кавунів набагато прогресивніша.
 
Особлива цінність лікопіну в тому, що, будучи сильним антиоксидантом, він ефективно сприяє зниженню концентрації шкідливого холестерину в крові. Беручи лікопін, людина підвищує свій захист від розвитку склерозу, ракових, судинних та інших небезпечних захворювань, пов’язаних з порушенням кислотно-лужного балансу в організмі, а також з проблемами простати і потенції. Також, згідно з низкою досліджень, лікопін може уповільнювати процес старіння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТАКИЙ КОРИСНИЙ КАВУН

МЕДИКИ ВИЯВИЛИ НОВУ КОРИСНУ ВЛАСТИВІСТЬ ПОМІДОРІВ