Багато хто з нас мріють не просто схуднути, але і зберегти струнку фігуру. Ось 10 способів домогтися цього навіть без допомоги дієт.

1. Дотримуйтесь строгого графіку прийому їжі. Мова не про те, щоб підраховувати калорії, а про те, щоб снідати, обідати чи вечеряти в один і той же час дня. Цей графік також може включати і полуденок, якщо вам бракує калорій.

2. Поменше жирів. Вибирайте ненасичені продукти харчування на зразок авокадо і горіхів, частіше відмовляючись від фастфуду і жирного м’яса.

3. Зберігайте активність. Ідеально, якщо ви робите по 10 000 кроків на день. Обов’язково ходіть по сходах вгору і вниз, намагайтеся пішки добиратися до роботи, якщо вона розташована не так далеко.

4. Здорові закуски. Заздалегідь готуйте для себе здорові закуски, якими ви будете отримувати протягом дня в офісі. Ними можуть бути свіжі фрукти або горіхи.

5. Вивчайте етикетки. Вивчайте етикетки на продуктах живлення, щоб вибирати низькокалорійні різновиди, містять невеликий рівень жиру і цукру і підвищений показник харчових волокон.

6. Контроль порцій. Подумайте двічі, перш ніж навалювати в свою тарілку занадто багато їжі. Звичайно, якщо це не овочі.

7. Рідше сидите. Навіть якщо у вас сидяча робота, все одно можна знаходити можливість частіше вставати з крісла і хоча б кілька хвилин рухатися. В ідеалі на рухи потрібно витрачати по 10 хвилин кожну годину.

8. Увага до напоїв. Не забувайте про так звані рідкі калорії і додані цукри, які є в випивці, соках і газованій воді.

9. Їжте усвідомлено. Якщо ви приймаєте їжу перед телевізором або під час читання газет, то мимоволі з’їдаєте більше, ніж вам потрібно. Приймайте їжу усвідомлено, присвячуючи думки саме цьому процесу.

10. Овочі та фрукти. В ідеалі вам необхідні овочі і фрукти 5 разів на день невеликими порціями, щоб не позбавляти організм найважливіших нутрієнтів. Обов’язково з’їдайте якомога більше овочів і фруктів при кожному прийомі їжі.