Хочете позбутися від жирових відкладень на тілі будь-якими способами? Як слід подумайте, чи потрібно це вам насправді. Нове дослідження американських учених виявило кореляцію між ліпосакцією і розвитком запального захворювання кишечника, здатного призводити до появи раку.

Ліпосакція – це хірургічна процедура з видалення надлишків жиру: жир відсмоктується з тіла за допомогою спеціальних приладів. Робота під керівництвом доктора Жана-Фредеріка Коломбеля з Медичної школи Икана в Нью-Йорку показала: після ліпосакції ризик дістати потенційно онкогенний запальний процес у кишечнику підвищується в два рази.

За словами вченого, наслідком ліпосакції в деяких випадках стають несприятливі зміни в мікрофлорі кишечника. Також, заявив Коломбель, удалявшие жир пацієнти, згідно з його спостереженнями, мають підвищені показники дефіциту вітаміну D і жовчних солей.

Всі ці процеси, переконаний дослідник, можуть зіграти свою роль в розвитку раку кишечника.

Ми з’ясували, що раніше фахівці клініки Майо також приходили до висновків про те, що ліпосакція може підвищувати ймовірність появи раку кишечника. Правда, вчені тоді обмовлялися, що про достовірність такої кореляції можна стверджувати лише якщо вона підтвердиться ще й іншими дослідженнями.

Джерело: МедікФорум