Нещодавно проведені дослідження показали, що сушені сливи (чорнослив) можуть зменшувати ризик розвитку раку товстої кишки. Керівник одного з таких досліджень, професор Техаського університету Ненсі Тернер, заявила, що вживання чорносливу стимулює зростання кишкових бактерій, які захищають від росту пухлин.

Дослідження показало, що фенольні сполуки, які містяться в чорносливі, працюють як антиоксидант, захищаючи клітини від руйнівної дії вільних радикалів, які впливають на ДНК і тим самим збільшують ризик розвитку ракових клітин.

Вчені проводили експеримент на щурах. Тварин розділили на групи, одну з яких тримали на дієті з чорносливом. В результаті у тих щурів, які отримували сушену сливу, покращився стан мікрофлори кишечника: зокрема, було відмічено зниження нездорової кишкової флори.

“У щурів, які споживали чорнослив, спостерігалося оздоровлення мікробіоти в дистальній частині товстої кишки (остання частина товстої кишки). У цих же щурів, шанси захворіти на рак були найбільш низькі”, – повідомили дослідники.

Згідно з їх висновком, вживання чорносливу стимулює здорові процеси в кишковій мікрофлорі і тим самим зменшує ризик виникнення раку товстої кишки.

Джерело: МедікФорум