Вживання одного келиха вина в день не є корисним для здоров’я. Вчені з’ясували, що людям можна пити не більше трьох келихів на тиждень.

Ми не раз чули про те, що один келих вина в день корисний для здоров’я. Проте вчені з Університету Вашингтона провели нове дослідження, яке спростувало цю теорію. Вони з’ясували, що щоденне вживання алкоголю збільшує ризик передчасної смерті на 20% незалежно від віку. Вчені заявили, що помірне вживання вина працює тільки в тому випадку, якщо люди випивають не більше трьох келихів вина на тиждень, або якщо у вашій родині є історія серцево-судинних хвороб. Раніше наука з’ясувала, що у вина є цілий ряд переваг – від запобігання тромбів до зниження рівня цукру в крові.

Якщо ж говорити про сімейну історію раку, то будь-яка кількість спиртних напоїв в цьому випадку збільшує ймовірність розвитку смертельно небезпечної хвороби. Результати цього дослідження підтвердили, що алкоголь може забезпечувати захист від хвороб серця, але не в тому випадку, якщо його вживати регулярно, тобто кожен день. Втім, з висновками цього дослідження навряд чи погодяться люди з регіонів, де традиційно багато довгожителів. Приміром, уродженці японського острова Окінава, де дуже багато людей, які переступили через 100 років. Вони часто вживають місцеве рисове вино.

Американський Національний інститут охорони здоров’я рекомендує жінкам вживати не більше 7 доз спиртного в тиждень, а чоловікам не більше 14. Одна доза відповідає приблизно одному невеликому келиху вина. Однак автори нинішнього дослідження вважають, що дані рекомендації необхідно переглянути, так як дози алкоголю в них серйозно завищені.

Джерело: МедікФорум