Вчені багатьох країн досліджують довголіття і фактори, що впливають на тривалість життя. Один з них – харчування. Daily Express пише про один продукт, який стрімко набирає популярність через його особливі властивості. Доведено, що речовини, які в ньому містяться, зцілюють від хронічних захворювань і продовжують життя.

Захід зациклився на довголітті, а наукові досягнення допомогли мільйонам людей дожити до старості. Є один продукт, популярність якого постійно зростає через виключно високу концентрацію антиоксидантів, що захищають організм від хвороб.

Проривні досягнення в наукових дослідженнях довголіття дозволили багатьом дожити до похилого віку, не піддаючись старечої немочі. Довголіття, яким насолоджуються певні групи населення в різних країнах світу, в основному пояснюється раціоном харчування. У тих продуктах, які зазвичай продовжують людині життя, високий вміст сильних антиоксидантів, що допомагають впоратися з певними недугами, такими як респіраторні захворювання. Дієтолог Сьюзі Сойєр( Suzie Sawyer), яка розробила комплекс мультивітамінів Alive!, розповідає, які види продуктів приносять максимальну користь.

В опублікованій в журналі Molecules роботі говориться, що бузина є широко поширеним рослиною, в яскравих чорних ягодах якого міститься велика кількість антоціаніну.

Читайте також:  Користь кисломолочного сиру втрачається при неправильному поєднанні з іншими продуктами

Антоціанін популярний через те, що він знижує окислювальний стрес в організмі, а це в свою чергу веде до збільшення тривалості життя, оскільки зменшується шкідливий вплив на всі системи нашого тіла.

Але, борючись з окислювальним стресом, бузина також зцілює від хронічних захворювань.

Сьюзі Сойєр пояснила це так: «якщо вести мову про користь для здоров’я, то ягоди бузини користуються фантастичною репутацією. Їх чудовий колір є запорукою високого вмісту антиоксидантів і флавоноїдів. Всі ягоди багаті клітковиною, а це забезпечує хороше травлення. Так, чорниця знижує небезпеку захворіти серцево-судинними захворюваннями”.

“У ягодах високий вміст поживних речовин, особливо вітаміну С, який підвищує імунітет. Що міститься в них еллаговая кислота допомагає захистити шкіру від ультрафіолетового випромінювання. Ягоди підходять для будь-якої дієти, в тому числі для кетогенної, оскільки в них низький вміст вуглеводів”.

«Але в однієї ягоди, а саме, у бузини, є серйозні переваги в боротьбі з інфекційними хворобами дихальних шляхів».

Читайте також:  Названо сім продуктів, які підвищують ризик втрати зору

Треба сказати, що бузина широко використовується для профілактики респіраторних захворювань. У журналі Complementary Therapies in Medicine є стаття, в якій ці властивості підтверджуються доказами, що вказують на позитивний вплив бузини в разі простудних захворювань.

В ході метааналізу були вивчені дані чотирьох досліджень за участю 180 добровольців. Вчені встановили, що чорні ягоди бузини мають антивірусну дію і допомагають лікувати застуду і грип.

Дослідники виявили, що екстракт чорної бузини знижує тривалість симптомів інфекції верхніх дихальних шляхів, таких як кашель, закладеність носа та почервоніння горла.

Мета дослідження полягала в тому, щоб кількісно встановити вплив бузини при лікуванні симптомів інфекції верхніх дихальних шляхів і проаналізувати модифікатори ефекту.

Вчені відзначили: “цей метааналіз дав докази того, що застосування бузини на початку захворювання верхніх дихальних шляхів істотно знижує тривалість симптомів порівняно з контрольною групою”.

“Додавання в раціон бузини, по всій видимості, зменшує викликані вірусом грипу симптоми набагато ефективніше, ніж симптоми інфекції верхніх дихальних шляхів, які викликані застудою».

Читайте також:  Вчені: інсульт у жінок часто не розпізнається через нетипові симптоми

На закінчення цей науковий колектив написав, що його дослідження пропонує альтернативу антибіотикам, якими лікують вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів і що бузина може стати більш безпечною альтернативою рецептурним ліків, що призначаються при застуді і грипі.

Добавки у вигляді бузини стали набагато популярнішими під час пандемії, так як їх назвали засобом, що захищає людину від зараження COVID-19.

Науково-консультативна група з надзвичайних ситуацій заявляє, що продажі харчових добавок тільки за перший тиждень березня 2020 року збільшилися на 255 відсотків.

Органи охорони здоров’я попереджають, що вживати бузину в їжу небезпечно, якщо використовуються сирі листя, стебла і ягоди.

Справа в тому, що в цій рослині міститься хімічна речовина, що виробляє ціаніди в листі і в незрілих зелених ягодах.

До побічних ефектів можна віднести нудоту, блювоту і нежить.

___________

Стаття носить інформаційний характер і призначена для освітніх цілей. Читачі не повинні використовувати її в якості медичних рекомендацій.