Вчені з Копенгагенського університету прийшли до висновку про те, що фактором передчасної смерті може бути самотність. Згідно з вердиктом фахівців, самотнє існування провокує розвиток недуг, які зводять в могилу завчасно.

Данськими фахівцями було організовано комплексне дослідження причин розвитку хвороб серця. В рамках цього проекту вони проаналізували дані 13 436 пацієнтів, яким було діагностовано ішемічна хвороба серця, аритмія, серцева недостатність і захворювання серцевого клапана. З’ясувалося, що більшість з цих пацієнтів-сердечників були самотніми.

За словами вчених, самотність сприяє розвитку хвороб серця не тільки у зв’язку з емоційним аспектом. Самотні люди менш охоче підтримують здоровий спосіб життя, їм у великій мірі притаманні шкідливі звички і зайва вага. На відміну від сімейних людей, стан яких знаходиться не тільки під їх власною увагою, але і контролюється близькими, одинаки рідше звертаються до лікарів.

Читайте також:  5 порад лікаря запобігання остеопорозу

Раніше вчені з Університету Карнегі-Мелона виявили, що одружені люди мають менший рівень гормону кортизолу в своєму організмі. Отже, менше відчувають вплив стресу. Медики відзначають, що стрес є визначальним фактором в 40% випадків інфаркту та інсульту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СМС ТА ВІДЕОІГРИ МОЖУТЬ ПРИВЕСТИ ДО РАННЬОЇ СМЕРТІ

7 СИМПТОМІВ ІНФАРКТУ, ЯКИЙ НАБЛИЖАЄТЬСЯ

Джерело: МедікФорум