Почуття слабкості, повільності, млявості і втоми протягом дня можуть мати різні причини…

Занадто багато кофеїну, недосипання, нездорове харчування, надмірна фізична активність або малорухливий спосіб життя — часті причини постійної втоми. А також психологічні проблеми, такі як неспокій, депресія, біль і стрес, змінена кишкова флора і захворювання, такі як проблеми з печінкою, анемія, рак, хвороби нирок, захворювання щитовидної залози, ожиріння, апное уві сні і діабет є частими причинами постійної втоми.

Продукти для боротьби з втомою

Наше тіло покладається на різні поживні речовини, щоб забезпечити клітини достатньою кількістю енергії. Є кілька продуктів, які дають організму більше енергії. Вони містять важливі поживні речовини, котрі підтримують функції організму і підвищують ясність розуму.

1. Салат

Салат багатий lactucina, який допомагає зменшити відчуття втоми. А також фосфатом, важливим мінералом для боротьби з депресією і втомою. Він може використовуватися в соках і чаях, на додаток до салатів. Хороший порада для боротьби з безсонням полягає в тому, щоб приготувати чай з листя салату. Помістіть лист свіжого салату і трохи шкірки яблука в чашку з водою (дуже гарячої) і залиште на кілька хвилин. Випийте перед сном.

Читайте також:  Скоротіть ризик жирової хвороби печінки, займаючись ходьбою всього 22 хвилини на день

2. Яйця

Яйця багаті вітамінами групи В, вітамінами А, D і Е, залізом і цинком. В результаті допомагають знизити фізичну і розумову втому. А також покращують роботу мозку і володіють антиоксидантною дію. Поживними речовинами в яйцях, які гарантують гарний настрій, є тіамін і ніацин (вітаміни групи В), фолієва кислота, а також ацетилхолін.

3. Вівсянка

Вівсянка, багата вітамінами групи В, допомагає поліпшити роботу мозку, покращує настрій, а також забезпечує тривалу енергію. Вона містить знаменитий β-глюкан, тип розчинних волокон, що знижує поглинання холестерину, а також затримує поглинання цукру.

4. Авокадо

Авокадо багатий хорошими жирами, магнієм і триптофаном. А результаті допомагає поліпшити роботу мозку і допомагає в розслабленні м’язів.

5. Кавун

Кавун на 96 відсотків складається з води, багатий електролітами і допомагає організму підтримувати водний баланс. Особливо в спекотні літні дні шматочок кавуна охолоджує і допомагає проти ознак втоми. А також він багатий калієм, вітаміном С, лікопеном, бета-каротином і залізом, які підтримують клітинні функції і дуже добре допомагають проти постійної втоми.

6. Банан

Він містить вітамін B6, що виробляє енергію для вашого тіла і може дати нам поштовх для більш ефективної роботи або тренування.

Читайте також:  Чи можна людям із зайвою вагою займатися спортом, і які можуть бути наслідки

7. Шпинат

Він допомагає запобігти депресії і покращує роботу нервової системи. Особливо він багатий калієм, магнієм, фолієвою кислотою, вітамінами А, С і Е з комплексу В. В результаті допомагає стабілізувати тиск і гарантувати нормальне функціонування нервової системи.

8. Чіа і лляне насіння

На додаток до вмісту омега-3, ці насіння є відмінним джерелом корисних жирів. А також вони є відмінними джерелами магнію, які генерують енергію для всіх клітин і впливають на м’язові клітини, уникаючи втоми.

Хороші жири також працюють у підтримці нейронів і допомагають у здоров’ї мозку. В результаті вони важливі в лікуванні депресії, дефіциту уваги і біполярності. У разі насіння чіа завдяки розчинним волокнам поживні речовини повільно потрапляють в кровотік, забезпечуючи більше енергії протягом дня.

9. Ягоди годжі

Ягоди годжі містять багато поживних речовин, які допомагають перетворювати їжу в енергію. Вітамін B1 перетворює вуглеводи в енергію. А також численні антиоксиданти покращують постачання клітин мозку киснем і поживними речовинами, а бетаїн покращує пам’ять.

Всього 10 грам ягід годжі достатньо, щоб зарядити організм енергією і поліпшити загальне самопочуття. Ягоди годжі можна їсти в свіжому і сушеному вигляді.

Читайте також:  В який час доби жир спалюється ефективніше

10. Коричневий рис

Багатий вітамінами групи В, метіоніном і цистином. В результаті покращує настрій і дає більше енергії.

11. Квасоля

Це джерело заліза, калію, цинку і незамінних амінокислот, таких як лізин. Відмінно підходить для енергії.

Поживні речовини, які допомагають боротися з втомою

Нестача мікроелементів сприяє підвищеній кислотності і, як наслідок, зниження продуктивності.

Вітамін В комплекс

Вісім вітамінів B – B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 і B12 відіграють важливу роль у підтримці нашого організму. В результаті ці важливі поживні речовини допомагають перетворювати їжу в паливо, що дозволяє нам бути повними енергії на весь день.

Триптофан

Разом з ніацином, вітаміном В3 і магнієм він діє як попередник серотоніну, нейромедіатора, що відповідає за відчуття задоволення і благополуччя. Отже, це побічно впливає на харчову поведінку, втому і сон, а також на стимуляцію інсуліну і гормонів росту.

Магній

Продукти, багаті магнієм, важливі. Тому що цей мінерал діє як міорелаксант, допомагаючи уникнути болю і втоми. Його недолік може поставити під загрозу скорочення м’язів не тільки під час фізичного навантаження, але і в скороченні, м’язів, котрі оточують органи, порушуючи їх функціонування.